REKLAMAZDZ
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 sierpnia 2022, 13:09 komentarzy 6

(Fot. Info Iława.)

Kontrowersje wzbudziła wśród iławian kwestia tegorocznych remontów iławskich ławek. - Inicjatywa potrzebna, tylko dlaczego demontuje się ławki w środku sezonu letniego? - pytali mieszkańcy niezadowoleni z wyboru terminu tych prac. Dla jednych była to uzasadniona krytyka, dla innych - raczej krytykanctwo, malkontenctwo. Teraz ratusz przyznaje, że sugestia mieszkańców, aby ławki remontować poza sezonem letnim, zostanie w przyszłości wzięta pod uwagę.

Odpowiedzi na nasze pytania w tej sprawie udzieliła w imieniu ratusza inspektor Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego Mariola Figurska.

Ogółem ile ławek jest „odświeżanych” w ramach tegorocznego remontu? Które (z jakich lokalizacji) są to ławki?

W ramach tegorocznych prac wyremontowano 109 ławek oraz 10 pergoli. Remont objął ławki na Bulwarze Jana Pawła II wokół Małego Jezioraka, na placu Bandurskiego, w parku przy ul. Niepodległości oraz wzdłuż ul. Sobieskiego. Dodatkowo wyremontowano pojedyncze ławki przy ul. Chrobrego, ul. Wiejskiej i przy ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż jeziora Jeziorak.

Kto jest wykonawcą tych prac?

Wykonawcą pierwszego etapu remontu ławek była firma VELSPAW Piotr Kieruczenko z siedzibą w Miłomłynie, wyłoniona w drodze rozpoznania cenowego. Obecnym wykonawcą prac, również wybranym po rozpoznaniu cenowym, jest firma Usługi Ogólnobudowlane Krzysztof Sadowski z siedzibą w Wikielcu.

Ile wynosi koszt tych prac? Ile wyniósłby koszt zakupu takiej nowej ławki?

Średni koszt remontu ławki wyniósł około 170 zł. Koszt zakupu podobnych ławek w zależności od rodzaju waha się w granicy 1 000 - 2 000 zł, dodatkowym kosztem jest transport i montaż ich w gruncie. 

Jaki jest termin realizacji zadania?

Termin zakończenia realizacji obecnego remontu ławek to 31.08.2022 r.

Czy w przyszłym sezonie planuje się kontynuować remont ławek w innych lokalizacjach w Iławie? Jeśli tak, czy realizacja takich prac może zostać przeprowadzona, zgodnie z sugestiami mieszkańców, poza sezonem letnim?

Tak. Co roku prowadzone są remonty elementów małej architektury, w tym ławek. Termin realizacji wynika z bieżących potrzeb związanych z ich stanem technicznym. Prowadzone są także całoroczne prace interwencyjne wynikające z aktów wandalizmu. Oczywiście sugestia mieszkańców zostanie wzięta pod uwagę i jeśli warunki atmosferyczne będą odpowiednie, remonty rozpoczną się poza sezonem letnim.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ewa 6 miesiąc temuocena: 100% 

  Nie było przez chwilę ławek przy Starostwie był porządek, znów są ławki i jest bałagan a śmieci z koszy wysypują się.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ławkowe jęki rozpaczy 5 miesiąc temuocena: 61% 

  Ludzie, już nie wiecie do czego się przyczepić. Ławki brzydko wyglądają - źle. Ławki naprawione - jeszcze gorzej. Ławki naparawione latem - skandal. Gdyby ławki były naprawiane wiosną lub jesienią - byłaby wręcz tragedia. A więc zimą - ale wtedy byłby ogólny jęk, że za wcześnie, albo za późno. A kto z tych wiecznie jęczących w ogóle siedział na którejś z tych ławek np. w przeciągu ostatnich ośmiu miesięcy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jac 4 miesiąc temuocena: 50% 

  Przykrywanie mocnej wtopy ładnymi słówkami. Ławki się naprawia w innym okresie, nie w czasie wakacji. I naprawia, a nie opędzluje farbą ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sygnalista 3 miesiąc temuocena: 60% 

  Remont pergoli polegał na psiknięciu ich farbą, bez wstępnego usunięcia rdzy i przygotowania podłoża. Utrzymanie miasta za rządów kierowniczki JB to jest byle jakie :/

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bv 2 miesiąc temuocena: 9% 

  170zl za wymianę parę desek... Pięknie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~111 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Robocizna, materiały i sprzęt. To nie jest dużo. Co innego, że takie remonty robi się w porach poza sezonem. Tutaj coś nie styka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMASzkoła2
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3903 sekundy