REKLAMAZDZ
REKLAMApluszak

(Fot. GOK Laseczno.)

20 sierpnia 2022 w Tynwałdzie został zorganizowany „Piknik rodzinny” dla mieszkańców sołectwa Tynwałd i przybyłych gości. 

Imprezę, która odbywała się w urokliwym miejscu nad jeziorem Tynwałd, przy sali wiejskiej, rozpoczęła Pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno i sołtys Tynwałdu Pani Danuta Nowicka. Po krótkim powitaniu na scenę został zaproszony Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński. Włodarz gminy Iława komplementował organizację imprezy, a także nowy alternatywny wizerunek znanego wszystkim zespołu „Gosposie”. Nie zabrakło ciepłych życzeń dla zgromadzonej publiczności.

W części artystycznej wystąpił wspomniany zespół „Gosposie”, tym razem w repertuarze biesiadnym, w odpowiednich do muzyki kostiumach i aranżacjach muzycznych. „Gosposie” nie rezygnują z muzyki ludowej, o czym będziemy mogli się przekonać na zbliżającym się (03.09.br.) „Gminnym Święcie Rolniczym” w Gulbiu. Nowy wizerunek to chęć urozmaicenia repertuaru i „chwila oddechu” po wieloletnich występach z muzyką ludową. Koncert zespołu zdobył sympatię słuchaczy, co zostało nagrodzone brawami.

Po występach przyszedł czas na gry, zabawy i animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestniczyła w nich znaczna część publiczności. Animacje prowadziła dyrektor GOK Laseczno Pani Grażyna Piękos z asystą Pani Danuty Glińskiej. Było dużo radości i zaangażowania uczestników. W imprezie, oprócz mieszkańców Tynwałdu, wzięli udział turyści z Łodzi, Warszawy i innych miejscowości.

Równolegle do tych zabaw odbywał się konkurs plastyczny pn. „Pejzaż tynwałdzki”. Zadaniem było samodzielne albo przy pomocy bliskich osób namalowanie widoku Tynwałdu. Wspaniałe prace zostały uhonorowane przez Radę Sołecką słodkimi nagrodami.

W godzinach wieczornych odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Venus – Junior”. Warunki pogodowe zmusiły organizatorów do przeniesienia jej do sali wiejskiej. Nie przeszkodziło to publiczności, która chętnie skorzystała z oferty.

Sądząc po reakcji gości, można uznać „Piknik rodzinny” w Tynwałdzie za udany.

Organizatorzy:
Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Tynwałd,
OSP Tynwałd,
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.

Źródło: GOK w Lasecznie/red. kontakt@infoilawa.pl.

Rodzinny piknik w Tynwałdzie - na zdjęciach.

Ilość zdjęć 37

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.105 sekundy