REKLAMAResma
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 sierpnia 2022, 10:18 komentarzy 19

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Planowany duży transport ponadgabarytowy m.in. przez nasze miasto jest przyczyną trwającej w Iławie częściowej rozbiórki niektórych rond. Znamy szczegóły.

Przez Iławę przejadą aż 32 transporty z elementami turbin wiatrowych. To wszystko na przełomie sierpnia i września. W mieście, na niektórych rondach, trwają już przygotowania - skrzyżowania te są częściowo rozbierane.

O szczegółach informuje Czytelników portalu www.infoilawa.pl Karol Głębocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Olsztynie:

Na przełomie sierpnia i września odbywać się będą transporty elementów turbin wiatrowych, łącznie 32 przejazdy. Długość zestawów (pojazd wraz z ładunkiem) to 60 m. Transport wykonuje firma TAG ze Strzelec Opolskich. Przejazdy będą się odbywały w godzinach 22-6.

Jak można przeczytać na stronach GDDKiA, z przejazdem nienormatywnym mamy do czynienia wówczas, kiedy pojazd lub zespół pojazdów przekracza dopuszczalny nacisk osi dla danej drogi lub jego wymiary lub rzeczywista masa całkowita z ładunkiem lub bez niego są większe od dopuszczalnych. W dużym skrócie wymiary nie mogą przekroczyć: 16,5 m długości w przypadku ciągnika z naczepą, 18,75 m długości dla pojazdu silnikowego i przyczepy, 2,55 m szerokości pojazdu, 4 m wysokości pojazdu, 40 t masy całkowitej, 11,5 t nacisku pojedynczej osi.

Zdarza się, że taki wyjątkowy, ponadgabarytowy transport wymaga demontażu infrastruktury drogowej - tak jak ma to obecnie miejsce w Iławie. Takie prace są realizowane na koszt podmiotu składającego wniosek o zezwolenie na nienormatywny przejazd.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane przez Czytelników.

REKLAMAskup złomu

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~mieszkaniec 15 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Jak już rondo przy basenie jest "rozebrane" to można by od razu w tym miejscu zrobić coś ciekawego, co byłoby wizytówką naszego miasta. W wielu miastach ronda są bardzo ładnie zagospodarowane nie tylko roślinnością ale elementami , które charakteryzują daną miejscowość. Tu napewno wkomponowałaby się np. drewniana łódz z wiosłami pomalowana na biało . Napewno byłby to miły efekt i dla mieszkańców i dla turystów. I dziwię się ,że przez tyle lat to rondo na wjeździe do miasta straszy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub 14 5 miesięcy temuocena: 40% 

  Nie mogą jeździć inną trasą tylko nam miasto dewastują? Co roślinność się ukorzeni to znów zostaje zniszczona, i wydawanie pieniędzy najpierw na rozbiórkę później na budowę . Mamy bardzo bogaty kraj z tego co widać, a te pieniądze mogłyby być przeznaczone na remont drogi którą tego potrzebuje ale po co !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rafał 13 5 miesięcy temu

  Koszty ponosi firma transportowa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pytacz 12 5 miesięcy temuocena: 57% 

  A koleją nie byłoby prościej?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rafał 11 5 miesięcy temu

  A pociąg wjedzie na pole tu gdzie wiatrak stoi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Peper 10 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Śmigło turbiny wiatrowej ma długość 50-70 m, nie da rady koleją.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawiak 9 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Społeczności nigdy nie dogodzi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sknerus 8 5 miesięcy temuocena: 42% 

  Bardzo dobrze. Ile za to Iława zarobi pinionszków?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tom 7 5 miesięcy temuocena: 21% 

  Zamiast zaprojektować rondo płaskie w Iławie muszą być inne szkoda, że Iława ma takich włodarz ciągle.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 6 5 miesięcy temuocena: 75% 

  Ronda płaskie? To wielu idiotów jeździłoby prosto przez środek...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 5 5 miesięcy temuocena: 73% 

  Co rośliny urosna na tych wzniesieniach rond to je dewastują.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nik 4 5 miesięcy temuocena: 44% 

  Bez sensu....Kiedyś to były dowcipy o Wąchocku... Niesamowite.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 3 5 miesięcy temuocena: 29% 

  A dlaczego nie helikoptery transpostowe?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Somsiad 2 5 miesięcy temu

  Ziutek mówił że by mógł może furmanką ale mu się kobyla ochwacila.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzegorz 1 5 miesięcy temuocena: 0% 

  A dlaczego nie antonov albo kontenerowiec? Co za debilne pytania...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4203 sekundy