REKLAMAOrange
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 sierpnia 2022, 09:08 komentarzy 1

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Już niebawem, bo w dniach 1-2 października 2022, dźwięki muzyki gospel już po raz czwarty będą rozbrzmiewać nad Jeziorakiem. Pierwszy październikowy weekend rozpoczną IV Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem, a zwieńczy koncert finałowy z udziałem wspaniałych gości.

Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem to inicjatywa rozpoczęta przez Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem i zespół Iława Gospel Singers. Zaczynali od organizacji warsztatów zamkniętych, przez lokalne muzyczne wydarzenie, które obecnie powoli rozrasta się do rangi ogólnopolskiego. W roku 2021, gdy instruktorką warsztatów była wokalistka i aktorka Olga Szomańska, przyciągnęły one uczestników nie tylko z regionu, ale i z wielu bardziej oddalonych miast Polski.

- Cieszymy się, że nasze wydarzenie zaczyna się wpisywać w jesienny kalendarz kulturalny, a także z tego, że z roku na rok zdobywamy stałych uczestników i przyciągamy nowych. Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem otwarte są dla wszystkich, którzy chcą wspólnie pośpiewać, przeżyć przygodę z muzyką gospel, ćwiczyć pod okiem wspaniałych instruktorów, a na koniec zaśpiewać koncert na prawdziwej scenie, przed publicznością - mówią organizatorzy.

W tym roku po raz pierwszy chórowi powarsztatowemu na koncercie finałowym będzie towarzyszyć nie jeden, a dwóch wspaniałych artystów: Colin Williams, energetyczny instruktor i dyrygent z Wielkiej Brytanii, który prowadził już II Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem oraz Mietek Szcześniak, znany wokalista, autor tekstów i kompozytor, który mocno przyczynił się do popularyzacji muzyki gospel i soul śpiewanych po polsku. Wszystkim wokalistom będzie akompaniował zespół instrumentalny pod przewodnictwem pianisty, kompozytora i aranżera Michała Wróblewskiego.

IV Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem będą trwały przez weekend (1-2 października 2022), a koncert finałowy odbędzie się w Grand Hotelu Tiffi w Iławie 2 października o godzinie 19:00. Po zeszłorocznych miniwarsztatach dla dzieci w tym roku organizatorzy postanowili wpisać cały blok Gospel Kids w harmonogram. Warsztaty dla dzieci do lat 14 poprzedzą warsztaty dla młodzieży i dorosłych i odbędą się 29 września. W repertuarze warsztatowym znajdą się utwory po polsku i po angielsku.

Zgłoszeń na warsztaty można dokonywać u organizatora poprzez formularz rejestracyjny (link do formularza można uzyskać pod adresem mailowym ilawa.gospel@wp.pl), a bilety na koncert finałowy będą niebawem dostępne na platformie www.bilety24.pl. Informacje dotyczące warsztatów i koncertu będą również publikowane na Facebooku zespołu Iława Gospel Singers.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Iława, Powiatu Iławskiego i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerami wydarzenia są Iławskie Centrum Kultury oraz GrandHotel Tiffi.

Ewa Siuda-Szymanowska/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu
REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Sylwek 1 ponad rok temuocena: 43% 

    Lepiej by zrobili koncert disco polo, a nie takie coś.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.6264 sekundy