ZDZ
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 sierpnia 2022, 09:03 komentarzy 5
Śp. Janusz Olszewski na swoim wieczorku autorskim w Iławie dwa lata temu.

Śp. Janusz Olszewski na swoim wieczorku autorskim w Iławie dwa lata temu. (Fot. Archiwum własne.)

Nie żyje Janusz Olszewski, znany w Lubawie i Iławie lekarz. Ceniony i lubiany medyk zmarł 28 sierpnia, przeżywszy 76 lat.

Śp. Janusz Olszewski był znanym w Lubawie i Iławie lekarzem rodzinnym. Dał się poznać jako niebywale błyskotliwy człowiek, który sporo wie o każdej dziedzinie, hobbysta i kolekcjoner, sprawnie poruszający się w świecie komputerów i nowinek technologicznych - na każdą okazję miał do opowiedzenia jakąś ciekawą historię. A ponadto pisał piękne, bliskie sercu wiersze, jak również wciągające opowiadania.

Niemal dokładnie dwa lata temu, w sierpniu 2020 roku, lekarz z artystyczną duszą miał w Iławie swój wieczorek autorski, co relacjonowaliśmy w tym artykule. Janusz Olszewski obszernie opowiadał wtedy widzom o swoich artystycznych inspiracjach, jak mówił, czerpanych głównie z interakcji z innymi ludźmi oraz przyrody, a zwłaszcza lasów i jezior, których nie brakuje w jego wierszach, a które pokochał już w czasach dzieciństwa i młodości, spędzonych w Giżycku. Zaprezentował też poetyckie przemyślenia pełne humoru i nieraz wręcz przewrotne, ale czasem też odzywała się w jego wierszach nostalgia i refleksja o przemijaniu. - Pisanie jest dla mnie ucieczką od przykrych rzeczy, na które nie mam wpływu - mówił Janusz Olszewski. - To moje rozmowy: piosenkami, wierszami. W Iławskim Centrum Kultury prowadził też warsztaty poetyckie.


Pogrzeb Zmarłego odbędzie się w czwartek, 1 września. O godzinie 10:00 nastąpi wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej w Nowym Mieście Lubawskim. 


Bliskim składamy szczere wyrazy współczucia z powodu ich straty.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~. 5 ponad rok temu

  zas moj koleś miał z nim zcysję w gabinecie i zmienił dalsze wizyty na lekarkę obok...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 4 ponad rok temuocena: 25% 

  Swieć Panie nad Jego Duszyczką

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pacjent 3 ponad rok temuocena: 40% 

  Na co zmarł trzeba napisać no co to Nie wiedzą to wogóle nie informować. Amen

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aj 2 ponad rok temuocena: 67% 

  to był dobry człowiek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jj13 1 ponad rok temuocena: 40% 

  zgadzam sie duzo dobrego

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7567 sekundy