REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 sierpnia 2022, 14:19 komentarzy 7

"Nie można czerpać dochodu z wybudowanej infrastruktury". Zakazuje tego regulamin konkursu o unijne środki... (Fot. Info Iława.)

Czytelniczka zwróciła naszą uwagę na znajdujący się przy zmodernizowanym, kosztem wielu milionów złotych, Placu Iławskich Kolejarzy, niezagospodarowany lokal.  Świeci pustkami - zauważyła i pyta: Dlaczego? Sprawę sprawdziliśmy.  

Jaka jest przyczyna, że ten niewielki lokal jest - od czasu oddania terenu przy dworcu do użytku po modernizacji - niezagospodarowany? Na co w ogóle jest przeznaczony? To właśnie informacje na ten temat, o które poprosiliśmy w ratuszu.

Powierzchnia tego budynku wynosi, jak się okazało, około 7 m2.

- Zgodnie z projektem lokal jest nazwany jako Kiosk Info. Jest to ogólna nazwa pomieszczenia, jednak jego przeznaczenie zgodnie z założeniami dokumentów aplikacyjnych o dofinansowanie było zaplanowane na działalność informacji turystycznej - wyjaśnia w odpowiedzi na nasze pytania Inspektor Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu Alina Wróblewska. 

A dlaczego ten obiekt jest pusty, czy jest możliwość wydzierżawienia go na działalność gospodarczą?

- Obiekt jest przeznaczony na punkt informacji turystycznej - odpowiada przedstawicielka magistratu. - Z uwagi na przeznaczenie obiektu znajdują się na nim takie informacje jak kalendarium imprez czy plan miasta. Dzierżawa budynku na działalność gospodarczą nie jest możliwa ze względu na pozyskane dofinansowanie na budowę ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (środki unijne - przyp. red.). Zgodnie z regulaminem konkursu nie można czerpać dochodu z wybudowanej infrastruktury, a więc nie może być pobierana opłata za dzierżawę. 

Jak się dowiedzieliśmy, obiekt będzie mógł być dzierżawiony po upływie okresu trwałości projektu, czyli... dopiero w roku 2026. 

Jest to już kolejny taki przypadek w mieście. Podobna sytuacja, o czym już wielokrotnie mieliśmy okazję pisać na portalu,  ma miejsce na Wyspie Młyńskiej - tam stoi pusty cały kompleks kontenerów, postawionych przy rozlewisku Iławki. Pozostaje mieć nadzieję, że obiekty te przetrwają "puste lata" w dobrym stanie tak, aby chociaż w tej dość odległej przyszłości jeszcze był z nich użytek...

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Opus 7 ponad rok temuocena: 63% 

  Postawić tam pomnik Biedronia I posłanki Falej. Za waleczność i odwagę. To oni wspierają burmistrza. Obok pomnik Tuska. Bo wrócił.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie warto 6 ponad rok temuocena: 64% 

  Jakiś opusowy kretyn popisał się swoją głupotą, a wy skaczecie sobie do oczu. I po co?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no właśnie 5 ponad rok temuocena: 53% 

  przypomnę jeszcze , że PIS w Iławie nie rządzi, więc kogo walić ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kogo walić ? 4 ponad rok temuocena: 61% 

  ale PIS w Iławie nie rządzi .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walić PiS 3 ponad rok temuocena: 42% 

  Jeśli zapomniałeś, to przypomnę, że od 2015 r. rządzi Jarosław Polskęzbaw i jego kasta. Więc wszystkie pretensje, żale i prośby kieruj do słońc narodu Jarozbawa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niemoc budkowa 2 ponad rok temuocena: 82% 

  Proponuję, by do wymienionych, bezużytecznych budek... przenieść z ratusza biura urzędników odpowiedzialnych za utrzymanie infrastruktury miejskiej. Podejrzewać można, że bardzo szybko znaleźliby rozwiązanie tego idiotycznego, skandalicznego problemu. Pewnie o wiele szybciej niż niedawne uruchamianie przez okres kilku miesięcy fontann na wyspie młyńskiej i przed dworcem. Ponieważ najszybciej działają "zachęty" odczuwane na własnej skórze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~As26 1 ponad rok temuocena: 92% 

  A kible tez są otwarte w tym miejscu i nie mam na myśli budynku dworca

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3847 sekundy