REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 września 2022, 12:07 komentarzy 10

(Fot. Info Iława.)

01.09.1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły granice RP. O godz. 4.35 zbombardowano Wieluń. Atak ten nastąpił kilka minut przed salwami pancernika „Schleswig-Holstein” w kierunku Westerplatte.

W przypadającą dzisiaj 83. rocznicę tych tragicznych zdarzeń Iława oddała hołd bohaterom i ofiarom II wojny światowej - ludziom, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Iława. Lokalne obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Ilość zdjęć 59

Gospodarzem uroczystości, która odbyła się na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wyszyńskiego w Iławie, pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, był Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski. Przywitał wszystkich uczestników rocznicowych uroczystości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli lokalnej władzy samorządowej i państwowej oraz służb mundurowych i szkolnictwa, reprezentantów środowisk kombatanckich, harcerzy i mieszkańców. 

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie wykonała Hymn Państwowy. W programie uroczystości znalazł się też Apel Pamięci Oręża Polskiego, uczczenie minutą ciszy ofiar II wojny światowej oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Dosan 10 ponad rok temuocena: 0% 

  Polska to dziki zachód kto się trochę dorwie do władzy to potrafi zniszczyć najbliższych żeby tylko on wyszedł bez szwanku od Niemców domagają się pieniędzy a od Ruskich nie chcą a dlaczego a Ukraińcy ilu Polaków wymordowali a na Białorusi cmentarz zrównali z ziemią i dlaczego od nich nie zadają rekompensaty za krzywdę innych to musi dojść do wojny konfidentów powinni wytępić ale te mendy umieją się kamuflować jak kameleon albo zmieniają lokalizację tam gdzie ich nie znają jak to jest stare powiedzenie że wroga mieć najlepiej przy sobie wtedy wiadomo co knuje świat jest tak przepełniony pychą i żądzą że tego dziadowstwa ciężko wytępić co to za demokracja co to za wolność jak zawsze ktoś na kogoś bata kręci poco było przelewać krew za wolność jak Itaka jej niema człowiek zawsze komuś podlega człowiek charuje żeby coś mieć a żeby coś mieć bierze kredyt a potem inflacja go zjada żeby się wyuczyć trzeba ponieść koszty żeby dojechać do pracy ponosi koszty ja żeby dojechać do pracy to

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~o rety, a ten znów... 9 ponad rok temuocena: 88% 

  Biedny człecze, naucz się pisać choć z odrobiną sensu. Dziś rano podobny, bełkotliwy słowotok wstawiłeś do materiału o otwarciu nowej szkoły specjalnej. Coś bulgoczesz, kogoś znieważasz, o czymś bredzisz, ale tego wszystkiego nie daje się czytać. Może potrenuj trochę używania przecinków, kropek, podziel swą "mądrą inaczej" wypowiedź na jakieś zdania trzymające się odrobiny sensu. Sięgaj także do słowniczka ortograficznego, bo solisz gęsto tzw. "bykami". Po zakończeniu swej "twórczości literackiej" spokojnie przeczytaj to co przed chwilą wymęczyłeś na klawiaturze i spróbuj to zrozumieć. Ciekawe czy ci się to uda. I nie ośmieszaj się więcej, ponieważ w sumie to aż żal twej "natchnionej" osoby.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uprzejmy donos do INFO 8 ponad rok temuocena: 41% 

  pewien komentator poniżej używa takich słów : """takich durniów i egoistów ja ty i twój równie tępy skaner.""" bardzo proszę o archiwizowanie takich komentarzy , bo jakiś ,,,,,,,, nie będzie bezkarnie opluwał innych . na razie tyle

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~swej natury nie oszukasz 7 ponad rok temuocena: 78% 

  Prawda cię dotknęła? I słusznie. Taki był jej cel. A donosicielstwo najwyraźniej weszły ci w krew. A przecież tak zaciekle jeszcze do niedawna podobno zwalczałeś jakiego dawnego TW Czesława? A może były to tylko pozory i ty właśnie nim byłeś? A teraz wznowiłeś swój ulubiony proceder?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A. Gentura 6 ponad rok temuocena: 92% 

  Konfa by się troche zrehabilitowała obecnością na takim wydarzeniu. O ile jak ruscy nie zaczełaby łgać, że armia czerwona 17 września przyszła nas wyzwolić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~%% 5 ponad rok temuocena: 49% 

  DONALD TUSK: "Tu nie chodzi o żadne reperacje od Niemiec, tu chodzi o kampanię polityczną, tu od wewnątrz. Wiadomo, Jarosław Kaczyński tego nie ukrywa, że na tej antyniemieckiej kampanii, chcą jakby odbudować poparcie dla partii rządzącej". RADEK SIKORSKI: "Bajki dla naiwnych. Zastanawiam się, jakiemu dobru ma to dziś służyć? Ja też chcę reparacji, tylko minęło ponad 80 lat i to część ceny, jaką zapłaciliśmy za komunizm, bo to on nas tych reparacji pozbawił". Jedna jest prawda na wybory w roku 2023. Głos na PO, to głos na Niemcy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~i z czego cytacie się cieszysz? 4 ponad rok temuocena: 56% 

  Możesz sobie wraz ze swym skanerem wypisywać jeszcze mnóstwo podobnych bzdur. Ale gdyby nie ekologia to nie miałbyś czym oddychać, czystej wody do picia, nie mógłbyś wejść do lasu, bo byłby całkowicie wyrżnięty (choć już prawie i tak go nie ma), nie wszedłbyś do zatrutych rzek (spróbuj to zrobić w Odrze) lub martwego morza, nie zobaczyłbyś więcej zielonych pól, dzikich wolnych zwierząt, ptaków czy owadów. Można by tak wymieniać długo jeszcze.. A nasze dzieci i wnuki, żyjące w przyszłości w brudnym i ponurym świecie, duszące się z braku świeżego powietrza, wędrujące po świecie w poszukiwaniu nieco chłodniejszych okolic z resztką czystej wody i zielonych roślin, będą przeklinały takich durniów i egoistów ja ty i twój równie tępy skaner... Gdyby głupota pozwalała latać, to wraz ze skanerem szybowalibyście powyżej najwyższych sfer niebieskich...Tacy jak ty i twój skaner jesteście zakałami naszego ginącego, duszącego się, spragnionego coraz bardziej wody i brodzącego w śmieciach świata...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cytat z Sienkiewicza z PO 3 ponad rok temuocena: 50% 

  " Polskie Inwestycje Rozwojowe są, niestety, jak to się górnolotnie nazywa i bardzo eufemistycznie… Ich po prostu nie ma. To ch…j, d…a i kamieni kupa."

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cytat 2 ponad rok temuocena: 49% 

  a na forum Kuriera Kolega Skaner napisał : ❌ kopalnia Turów - nie, bo ekologia ❌ spalanie biomasy (!) w Turowie - też nie, bo ekologia ❌ kopalnia Bełchatów - nie, bo ekologia ❌ węgiel - nie, bo ekologia ❌ przekop mierzei - nie, bo ekologia ❌ żegluga na Odrze - nie, bo ekologia ❌ trasa Via Baltica - nie, bo ekologia ❌ trasa Via Carpatia - nie, bo ekologia ❌ wycinka drzew - nie, bo ekologia ❌ mur na granicy - nie, bo ekologia ❌ odstrzał dzików - nie, bo ekologia ❌ energetyka jądrowa - nie, bo ekologia ❌ terminal LNG - nie, bo ekologia ✅ niemiecko-rosyjski rurociąg NordStream - tak, ekolodzy dają certyfikat. i ja się z Kolegą Skanerem zgadzam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 1 ponad rok temuocena: 49% 

  Nie, nikt nie pozbawił i mamy prawo się o nie ubiegać. Nie zmienia to faktu, że PiS to robi dla picu i nic nie będzie dochodził. To tylko szopka polityczna żeby przykryć inne problemy. Żenada na całej linii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAmk instal
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.077 sekundy