REKLAMAZDZ
REKLAMASadek

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Przestępcy wymyślają coraz to nowe metody oszustwa i cały czas aktywnie działają. Tym razem forma wyłudzenia pieniędzy polegała na sprzedaży ekogroszku. Pokrzywdzony w ten sposób mężczyzna stracił 2700 złotych. 

Był przekonany, że rozmawia z przedstawicielem firmy sprzedającej opał, a w rzeczywistości oddał pieniądze oszustowi. Policjanci apelują o większą rozwagę przy tego typu transakcjach!

To dzisiaj (01.09.2022r.) do iławskiej jednostki policji zgłosił się mężczyzna w związku z podejrzeniem dokonania na jego szkodę oszustwa. 

- Jak ustalili funkcjonariusze, zgłaszający chciał kupić ekogroszek. Na portalu aukcyjnym znalazł ogłoszenie o sprzedaży opału. Następnie zadzwonił pod wskazany numer telefonu. Ze sprzedawcą ustalił, że kupi 24 tony ekogroszku i na razie zapłaci tylko 2 700 zł za transport, a za towar dopiero, gdy ten zostanie dostarczony - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Mężczyzna przelał pieniądze i została ustalona data transportu. Jednak gdy tylko ten dzień minął, a ekogroszek nie przyjechał, ze sprzedającym urwał się kontakt.  

Pokrzywdzony o wszystkim postanowił poinformować policjantów.


Przypominamy!

Wiele osób właśnie teraz zaopatruje się w opał na nadchodzący sezon grzewczy. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, ekogroszek, olej, pelet, itp.), sprawdźmy, czy oferent rzeczywiście jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru. Najprostszym sposobem na bezpieczną transakcję jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4559 sekundy