REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 września 2022, 10:20

(Fot. Archiwum własne.)

Organizatorzy XII Iławskiego Półmaratonu LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego, który w tym roku zostanie rozegrany jako 31. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie PZLA oraz Mistrzostwa Polski Amatorów w Półmaratonie, informują, iż w związku z organizacją tej imprezy w dniu 11 września (niedziela) 2022 r., w godz. 10.45 – 14.15 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Miasta Iławy i okolic.

Linia startu XII Iławskiego Półmaratonu usytuowana zostanie na moście na ul. Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy na trasę wyruszą o godz. 11.00. Po wybiegnięciu z ul. Konstytucji 3 Maja biegacze ulicami Dąbrowskiego oraz Zalewską skierują się w kierunku miejscowości Tynwałd.

W miejscowości Tynwałd kolumna skręci w kierunku miejscowości Jażdżówki, a w Jażdżówkach – w kierunku miejscowości Szałkowo. Po minięciu Szałkowa i wbiegnięciu do miasta Iławy uczestnicy (ulicą Wańkowicza) skierowani zostaną na ciąg pieszo-rowerowy wiodący wzdłuż brzegu Jezioraka. Po jego pokonaniu wbiegną na ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulic Dąbrowskiego i Konstytucji 3 Maja, a następnie - na Bulwar Jana Pawła II, gdzie (na wysokości hali sportowo-widowiskowej i amfiteatru miejskiego) usytuowana zostanie linia mety.

XII Iławski Półmaraton będzie organizowany przy ruchu czasowo ograniczonym. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu. 

Na czas imprezy (od godz. 10.45 do godz. 14.15) całkowicie zamknięty zostanie odcinek DK16 na odcinku RONDO ul. Sienkiewicza/ul. Biskupska/ul. Konstytucji 3 Maja – RONDO ul. Konstytucji 3 Maja/ul. Niepodległości/ul. Narutowicza/ul. Dąbrowskiego. Objazd dla DK16 poprowadzony zostanie ulicami Biskupska – Mickiewicza – Sobieskiego – Królowej Jadwigi. 

Przywrócenie pełnego ruchu pojazdów nastąpi nie później niż o godz. 14.15.

Organizatorzy przepraszają za wynikające z utrudnień w ruchu drogowym niedogodności  i proszą o wyrozumiałość.

Publikacja zlecona.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5217 sekundy