REKLAMAT-mobile
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 września 2022, 20:40 komentarzy 1

(Fot. Archiwum własne.)

Jubileuszowa, bo 50. edycja żeglarskich regat "O Błękitną Wstęgę Jezioraka" już za nami. Informację o najlepszych - zwycięzcach najważniejszego i najbardziej prestiżowego biegu, zdobywcach "Błękitnej Wstęgi", podało Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

W najważniejszym i prestiżowym biegu "O Błękitną Wstęgę Jezioraka" do Siemian, rozegranym w sobotę, zwyciężyła załoga jachtu "Pod Omegą" pod kierownictwem Ryszarda Osmańskiego. Na drugim miejscu uplasowała się załoga jachtu "Jutrzenka Pod Żaglami" ze sternikiem Krzysztofem Zielińskim, a trzecie miejsce na podium regat wywalczyła załoga jachtu "Evo" pod kierownictwem Piotra Matwiejczuka

Wieczorem w sobotę żeglarze spotkali w Szopie w Siemianach na koncercie zespołu Mietek Folk, a w niedzielę kontynuowali zawody na wodach Jezioraka.

Impreza ma zarówno wymiar sportowy, jak i towarzyski, podkreślił w komentarzu dla Radia Olsztyn Stanisław Kasprzak - właściciel "Pod Omegą" w Iławie, który był współgospodarzem regat:

"W świadomości żeglarzy, przyjeżdżających na "Błękitną Wstęgę Jezioraka", jest to, że jest to fajna impreza, zarówno od strony rekreacyjnej i sportowej, jak i tej towarzyskiej. Bardzo wiele osób się tu poznało. Znam przypadki, że przypływa tutaj już drugie pokolenie. Na tę imprezę przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Rzeczywiście jest to cały przegląd żeglarski, jeżeli chodzi o mapę naszego pięknego kraju."

W jubileuszowej edycji regat "O Błękitną Wstęgę Jezioraka" wystartowało aż 350 osób w 113 załogach.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~44-TY 1 ponad rok temu

    Na motyla to leci się jak ptak

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6951 sekundy