REKLAMACatering
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2022, 10:06 komentarzy 1

(Fot. KPP NML.)

Na niezwykłe znalezisko natrafiono podczas prac agrotechnicznych przy granicy pola z podmokłym terenem w miejscowości Piotrowice. 

W ziemi, w metalowym pojemniku, znajdowało się 870 sztuk amunicji strzeleckiej do karabinu typu Mauser. Naboje zostały zabezpieczone przez patrol minersko-pirotechniczny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Kilka dni temu (01.09.2022r.), około godz. 09:00, oficer dyżurny z nowomiejskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu przedmiotów, które mogą być pozostałością po II wojnie światowej. Jak się okazało, podczas wykonywania prac ziemnych w miejscowości Piotrowice wykopano amunicję do karabinu.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol minersko-pirotechniczny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Według policyjnych pirotechników jest to amunicja strzelecka 7,92 mm, do karabinu  typu Mauser. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wykopaliska do czasu przyjazdu saperów, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.


Przypominamy!

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, czy rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję bądź inne służby.


KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~trump 1 2 miesiące temu

    teraz trzeba znaleźć karabin pasujacy do amunicji i zrobic porządek jak w ameryce

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2464 sekundy