REKLAMAprawnik24
REKLAMAmetroouse

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

"Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku" – właśnie taki zarzut usłyszeli 21-latka i jej starszy znajomy. 

W minioną sobotę (3 września) policjanci zostali poinformowani o włamaniu na działkę przy ulicy Kajki.

- Zgłaszający dodał, że na miejscu wciąż są sprawcy - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Tam okazało się, że dwie młode osoby wybiły szybę, po czym weszły do altanki i nie chcą jej opuścić. 

W trakcie czynności okazało się, że to 21-latka i jej starszy znajomy, dobrze znani policjantom z poprzednich interwencji. 

Funkcjonariusze zatrzymali młodych mieszkańców Iławy i przedstawili im zarzut. Teraz ze swojego zachowania - już po raz kolejny - będą tłumaczyć się przed sądem. 


Kodeks karny za naruszenie miru domowego przewiduje karę pozbawienia wolności do roku. 


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.531 sekundy