REKLAMAHullo
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2022, 13:59 komentarzy 2

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Pierwszy weekend września za nami. Na drogach w powiecie iławskim udało się - na szczęście - uniknąć poważnych wypadków. Ale bezmyślność niektórych kierujących, wsiadających "za kółko" po alkoholu albo bez uprawnień, wciąż poraża...

"Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa" - to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. Dzięki informacji od świadka - odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci w piątek (2 września), kilka minut po godzinie 22:00, zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszająca oświadczyła, że samochód znajduje się w rowie, a kierowca siedzi w środku, nic mu nie jest, ale jest pijany i... przez okno pali papierosa. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Okazało się, że 51-latek kierujący hondą nie zapanował nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak ustalili policjanci, przyczyną takiego zachowania mężczyzny był wcześniej spożyty alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Lubawa nie posiada również uprawnień do kierowania samochodem.

Natomiast w sobotę (3 września) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 21-latek kierował jednośladem, nie mając do tego uprawnień.

Tymczasem w Zalewie policjanci zatrzymali kierującego audi, który nie miał włączonego obowiązkowego oświetlenia. W trakcie czynności okazało się, że 34-latek kierował samochodem, nie mając do tego uprawnień, za to mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Kisielicach, gdyż nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak ustali funkcjonariusze, 59-latek kierował volkswagenem, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Kisielic.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali kierującego peugeotem. W trakcie czynności wylegitymowali go oraz sprawdzili trzeźwość. Okazało się, że 24-latek też wcześniej pił alkohol i kierował samochodem, mając ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Tymczasem w Bartach, podczas pomiaru prędkości, policjanci zatrzymali kierującego audi. 27-latek jechał z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych oraz musi zapłacić mandat karny.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci z Susza w niedzielę (4 września), kiedy to jechali na służbę. Funkcjonariusze zauważyli, że jedną z dróg w gminie jedzie toyota całą szerokością jezdni. Samochód po chwili zjechał do zatoczki i zatrzymał się przy sklepie. Policjanci podjechali do kierującego i - tak jak przypuszczali - od mężczyzny wyczuli alkohol. Okazało się, że 53-latek kierował pojazdem, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce przybył patrol policji, który zabrał kierującego na badanie do jednostki policji i zatrzymał mężczyźnie prawo jazdy.   

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~123 2 2 miesiące temuocena: 75% 

    to tylko kropla w morzu pijanych bandziorów

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~hgtt5 1 2 miesiące temuocena: 60% 

    Kto im sprzedał alkohol?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4319 sekundy