REKLAMAHullo
REKLAMAPellet
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2022, 17:09 komentarzy 3

(Fot. OSP Susz.)

Beczki z początkowo nieznaną i potencjalnie niebezpieczną substancją znaleziono dziś (5 września) przy trasie Susz-Kisielice w Bałoszycach. Strażacy interweniowali w ubraniach ochrony przeciwchemicznej.

Nietypowa popołudniowa interwencja służb w powiecie iławskim.


Około godziny 13:00 strażacy z iławskiej JRG i z jednostki OSP z Susza zadysponowano do Bałoszyc, gdzie na poboczu drogi i w rowie znaleziono trzy beczki z nieznaną substancją. Jedna z beczek była rozszczelniona.


- Działania polegały na dojeździe do miejsca zdarzenia od strony nawietrznej, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu wstępnej strefy w odległości 50m od substancji potencjalnie niebezpiecznej, wprowadzeniu dwóch ratowników zabezpieczonych w ubrania ochrony przeciwchemicznej typu III i aparaty powietrzne butlowe z urządzeniami pomiarowymi do strefy w celu ustalenia zagrożenia - po oznaczeniach przesyłek ustalono, że substancja to nawóz wapniowy na bazie mrówczanu wapnia, substancja drażniąca oczy, jednak nie stwarzająca znacznego zagrożenia - informują druhowie OSP z Susza.

Po rozpoznaniu substancji ratownicy wyciągnęli beczki na drogę, zmyli substancję z jezdni i pobocza i przekazali przybyłemu na miejsce producentowi.

W jakich okolicznościach beczki znalazły się przy drodze, wyjaśniają policjanci, którzy także interweniowali na miejscu zdarzenia.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Suszu.

REKLAMATom-bet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jeździć wolniej 3 2 miesiące temuocena: 0% 

  Tak to jest jak jest zły stan nawierzchni trzeba poprawić stan dróg a później wypadki a mieszkańcy nie jeżdżą nowymi samochodami stare trupy zobaczy drzewo i trup na miejscu przeważnie jest powodem wypadku zły stan nawierzchni a co do beczek to Pawlikowskiemu wyleciały dodaje do kapusty żeby była lepsza fermentacja nadaje smaku kapuście i ogórkom a w kiblu tak śmierdzi że aż muchy padają

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klaudiac88996@wp.pl 2 2 miesiące temuocena: 20% 

  Susz polcja chłopak imię i nazwisko chłopak auto

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kierowca 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  W tym miejscu ze względu na wyboje na drodze cały czas spadają źle zabezpieczone ładunki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7331 sekundy