REKLAMACatering
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Czy nowa ulga jak magnes przyciągnie nad Jeziorak nowych inwestorów? Iławscy radni poparli projekt uchwały umożliwiający zwolnienie z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących na terenie naszego miasta nowe miejsca pracy.

Iławski samorząd procedował w tej sprawie na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie - 29 sierpnia.

- Burmistrz Dawid Kopaczewski przedstawił radnym projekt proinwestycyjnej uchwały, która umożliwia zwolnienia z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy - podaje Urząd Miasta w Iławie. - Zwolnienia dotyczą zarówno firm, które w ramach inwestycji oddały do użytkowania nową instytucję i utworzyły miejsca pracy, jak i firm, które posiadają już swoje siedziby i miejsca produkcji, a utworzyły nowe stanowiska pracy. 

Okres zwolnienia inwestora z lokalnego podatku od nieruchomości (od gruntów, budynków i budowli) może obejmować od 12 do nawet 48 miesięcy, w zależności od tego, ile powstało nowych miejsc pracy:

  • - 12 miesięcy, jeśli utworzono co najmniej 5 nowych miejsc pracy;
  • - 24 miesiące - w przypadku utworzenia co najmniej 10 nowych miejsc pracy;
  • - 36 miesięcy - jeśli nowych miejsc pracy jest co najmniej 15;
  • - 48 miesięcy - wymóg utworzenia co najmniej 25 nowych miejsc pracy.

f

Ponadto okres zwolnienia z podatku może być wydłużony o 12 miesięcy, jeśli co najmniej 50% nowych miejsc pracy to miejsca pracy dla kobiet lub co najmniej 20% - dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Na zwolnienie nie będą mogli liczyć użytkownicy obiektów zajętych na działalność handlową ani też przedsiębiorcy, którzy posiadają względem budżetu Miasta Iławy zaległości.

Radni byli w głosowaniu niemal jednomyślni; wstrzymała się tylko jedna osoba. A czy nowa inwestycyjna ulga przyciągnie do miasta nad Jeziorakiem inwestorów - pokaże czas.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

Iławski samorząd procedował w tej sprawie na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie - 29 sierpnia.
Fot. Urząd Miasta w Iławie.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4735 sekundy