REKLAMAprawnik24
REKLAMAmetroouse
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 września 2022, 13:13 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Znamy wstępne okoliczności dzisiejszego zdarzenia drogowego, do jakiego doszło przed południem na lokalnym odcinku drogi krajowej nr 16 w Lasecznie.

Na prostym odcinku "szesnastki" bus uderzył w bok wyprzedzanego motoroweru. Jak ustalili policjanci, podczas wykonywania tego manewru kierujący busem mężczyzna nagle wrócił na swój pas ruchu, bo zauważył samochód, który miał wyjechać na "krajówkę" i przestraszył się, że dojdzie do zderzenia.

Na  miejscu dzisiejszego zdarzenia drogowego w Lasecznie (gmina Iława) pracowali ratownicy medyczni, strażacy i policjanci. Ci ostatni już wstępnie ustalili przebieg i przyczynę kolizji; okoliczności okazały się dość nietypowe.

- Kierujący busem nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania motoroweru i - gdy zauważył, że z posesji ma wyjechać na DK16 inny samochód - wrócił na swój pas ruchu, doprowadzając do bocznego zderzenia z kierującym wyprzedzanym jednośladem - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Obaj kierujący byli trzeźwi - dodaje.

Kierującego jednośladem przetransportowano do szpitala z niegroźnymi obrażeniami.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Kolego rysio 5 2 miesiące temu

  Ten wypadek trochę inaczej wyglądał niż jest w tym artykule, pani z posesji sobie wyjechała na szosę a kierowca, nie chcą w nią wjechac, odbił w prawo, i zachaczyc motorowerzystę, to nie wypadek jest dziwny tylko ten artykuł, kierowca busa nie zachował szczególnej ostrożności, to jaka ostrożność zachowała pani skoro wyjechała na szosę pod ten pojazd??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aron 4 2 miesiące temuocena: 33% 

  Możecie palić fotelami z kina. Kino iławskie i jego repertuar to dno dna. Niżej upaść nie można. Fotele -te nowe- są dla imprezowiczów miejskich spędów. I to tłumaczenie Miłosz - Skoro dają kasę z PISF to trzeba brać. Gdzie są filmy wartościowe, gdzie DKF. NIE MA W IŁAWIE. Idź parówki odgrzewać a nie w ICK pracować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rysio taxi driver 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  W tym samym miejscu dziadek z Solidu nie widzial, że go wyprzedzam, chcial wyprzedzic hamującą okejke i wje*ał mi się w bok samochodu. Po przyjezdzie policji probowal zwalić winę na mnie. Morał jest krótki i dalej się nim dzielmy, na 100 kierowców kiedyś trafi sie jeden niedzielny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Major King 2 2 miesiące temuocena: 0% 

  Jakiś mandat czy coś?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 1 2 miesiące temu

  Mandat otrzymał jeden z winnych, osoba wyjeżdżającą z posesji na drogę bez zachowania ostrożności, czym zepchnela busa na motorowerzystę nie otrzymała mandatu, ani nawet pouczenia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5504 sekundy