REKLAMAHullo
REKLAMAPellet
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2022, 09:28 komentarzy 7

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

W ośrodku wypoczynkowym na jednej z wysp na jeziorze Jeziorak ukrywał się Sławomir K., podejrzany o kierowanie gangiem parającym się kradzieżami aut w zachodniej Europie. Szefa tej zorganizowanej grupy przestępczej namierzyli śledczy z Prokuratury Krajowej i policjanci CBŚP.

W tej samej sprawie zatrzymano jeszcze trzy inne osoby, które odpowiedzą m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz paserstwo.

Członkowie gangu kradli samochody w Europie, a następnie demontowali je w Polsce na części, które sprzedawali poprzez Internet - wynika z ustaleń CBŚP i Prokuratury Krajowej, które prowadziły w tej sprawie wspólne działania.

- W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że w województwie kujawsko-pomorskim znajduje się magazyn z takimi częściami samochodowymi - podaje Centralne Biuro Śledcze Policji. - W trakcie czynności odzyskano części samochodowe, m.in. silniki i elementy karoserii, które skradziono w Niemczech i Szwecji. Do badań zabezpieczono także mazdę CX5 wartą około 80 tys. zł.

Zatrzymano łącznie cztery osoby, w tym lidera gangu. Jak się okazało, szef grupy, Sławomir K., ukrywał się w ośrodku wypoczynkowym na Wielkiej Żuławie.

- Mężczyźnie przez dłuższy czas udawało się uniknąć zatrzymania dzięki stosowanym środkom konspiracyjnym, przez co jego zlokalizowanie było utrudnione. Podejrzany m.in. opuszczał wyspę i wykonywał połączenia telefoniczne z dala od swojego miejsca pobytu. Dzięki zastosowaniu przez funkcjonariuszy specjalistycznych środków technicznych podejrzanego udało się namierzyć i w konsekwencji zatrzymać - informuje Prokuratura Krajowa.

Lider gangu usłyszał prokuratorskie zarzuty, m.in. założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz kilku paserstw samochodowych, w tym co do mienia znacznej wartości. Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz paserstwa.

Czyny te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora, z uwagi na obawę ucieczki lub ukrycia się podejrzanego wobec Sławomira K. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych osób, po złożeniu przez nie wyjaśnień, prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami oraz zakazu opuszczania kraju.

Jak podkreślają śledczy, sprawa jest rozwojowa.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

W toku czynności odzyskano m.in. wartą około 80 tysięcy złotych mazdę.

Kradzione auta były rozbierane na części. Magazyn śledczy namierzyli na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

REKLAMAPS QUALITY

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Zorientowany 6 2 miesiące temu

  [...] też lepiej sprawdzić pod tym samym kątem.

  Edytowany: 2 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Autko 5 2 miesiące temuocena: 86% 

  A w Iławie i okolicy to już nie kradną aut, czy policja nie informuje? Droga Redakcjo, jak jest?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiki 4 2 miesiące temuocena: 33% 

  Jak oni go tam znaleźli?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były Pies 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  OZI, a nie środki techniczne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 2 2 miesiące temuocena: 29% 

  Potrafisz czytać tekst ze zrozumieniem? Jest napisane, przytoczę Ci "Dzięki zastosowaniu przez funkcjonariuszy specjalistycznych środków technicznych". Proszę bardzo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Auto 1 2 miesiące temuocena: 88% 

  Tych złodzieji pełne nazwiska i zdjęcia opublikować inaczej ładu nie będzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4134 sekundy