REKLAMAOrange
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2022, 14:21 komentarzy 3

(Fot. SG.)

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej podsumowali okres od początku roku do końca sierpnia. 

Jak się okazało, w tym czasie na Warmii i Mazurach wykryto ponad 900 przypadków niezgodnego z przepisami zatrudniania cudzoziemców; 11% wykrytych nieprawidłowości dotyczyło powiatu iławskiego.

Funkcjonariusze Straży Granicznej od 1 stycznia do końca sierpnia wszczęli 90 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. O szczegółach mówi mjr Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej:

29% obcokrajowców pracowało niezgodnie z przepisami w powiecie olsztyńskim, 11% w iławskim, 9% w mrągowskim. Właściciele firm powierzali wykonywanie obowiązków bez zezwolenia lub na innych warunkach niż określone było w zezwoleniu czy oświadczeniu. 

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej największe naruszenia przepisów stwierdzili w branży budowlanej - aż 27%, natomiast w agencjach pośrednictwa pracy 19%, gastronomii 18%, a w zakładach produkcyjnych 14%.

Najwięcej nielegalnie zatrudnionych było obywateli Ukrainy - 76%, następnie Gruzji - 12%, Białorusi i Indonezji - po 4%.


Od początku roku funkcjonariusze z W-MOSG skierowali do sądów blisko 38 wniosków o ukaranie pracodawców. Natomiast sądy z Warmii i Mazur wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę ponad 83 tys. zł.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Art 3 2 miesiące temu

  On nie nasz, "wyssią" to za wsią.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były szeryf 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  83000 złotych trafi do budżetu państwa ale nie żałuję tych złodziei pracodawców oni jak pijawy z człowieka wyssią całą energię

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Daj mi pracę 1 2 miesiące temuocena: 33% 

  To załóż własną firmę i zatrudnij ludzi, pokaż jak być dobrym szefem. Chętnie się u ciebie zatrudnię. Serio.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5828 sekundy