REKLAMAPluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2022, 11:28

(Fot. KPP w Iławie.)

Na drogach całego kraju, w tym także w Iławie, ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły 2022”. W okolicach szkół i przedszkoli pojawiło się więcej policyjnych patroli, a w placówkach podczas spotkań policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Przygotowania do „Bezpiecznej drogi do szkoły” rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Kiedy dzieci korzystały z ostatnich wolnych dni, policjanci ruchu drogowego weryfikowali oznakowanie dróg oraz urządzeń ostrzegawczo - zabezpieczających w rejonach szkół i bezpośrednio prowadzących do szkół. 

W przypadku, gdy napotkano braki lub nieprawidłowości, funkcjonariusze kierowali wnioski do zarządców dróg o ich pilne uzupełnienie lub naprawę. Wszystko po to, by dzieci mogły czuć się jak najbezpieczniej w drodze do szkoły.

Pierwszy dzwonek już za nami. Dzieci po dwóch miesiącach wakacji wróciły do szkół. Dla wielu z nich to czas pierwszego samodzielnego pokonania dystansu do i ze szkoły. Dlatego policjanci na terenie całego powiatu iławskiego już od pierwszych dni września spotykają się z dziećmi, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. 

I tak w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły 2022” iławscy policjanci odwiedzają uczniów i tłumaczą im, z jakimi zagrożeniami można się  spotkać podczas drogi do i ze szkoły. 

- Zdarza się, że dzieci, szczególnie te młodsze, np. zajęte rozmową z rówieśnikami, wchodzą nagle na jezdnię - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Funkcjonariusze uczą więc, jak prawidłowo zachować się przed przejściem dla pieszych, zanim wejdziemy na pasy.  Zachęcają też  do noszenia elementów odblaskowych, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasza widoczność przy szybko zapadającym zmroku jest znacznie mniejsza.  

Spotkania profilaktyczno - edukacyjne z dziećmi będą kontynuowane przez cały rok szkolny, a wszystko po to, aby utrwalić w nich nawyki prawidłowych i bezpiecznych zachowań, zapowiada iławska komenda policji.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4049 sekundy