REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2022, 09:48 komentarzy 2

(Fot. kadr z nagrania.)

Iława, Jeziorak, Pojezierze Iławskie - kto ich nie zna, niech żałuje! A jaki to był sezon na naszych wodach? Zapraszamy na wideopodsumowanie - okiem wodniaków, osób, które nie ukrywają swojej miłości do sportów wodnych i do tych stron.

Aneta Rychlik, kierownik Portu Śródlądowego w Iławie, jest zadowolona z tego sezonu.

- Ilość turystów odwiedzających nasz port była duża. Widzimy to po ilości materiałów promocyjnych, jakie wydaliśmy. Port cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem żeglarzy - podkreśla. 

Z kolei Marek Polański, Wicestarosta Powiatu Iławskiego, z zamiłowania motorowodniak, uważa, że Jeziorak to dla żeglarzy wyzwanie.

- Turyści mogą tu znaleźć niesamowite warunki wietrze - opowiada. - Za każdą zatoczką, za każdą wysepką zmienia się wiatr. Jeżeli ktoś dobrze pływa na Jezioraku, to dobrze pływa na każdym innym akwenie. Jest to akwen bardzo trudny, a żeglarze takie właśnie akweny lubią.

Przemek, żeglarz i motorowodniak, który pływał na morzach i oceanach, zawsze wraca nad Jeziorak.

- Tutaj się wychowałem, tutaj się nauczyłem żeglowania - mówi. - Jeziorak jest niepowtarzalny, jest jedyny w swoim rodzaju - uważa.

Natomiast Rafał Wisiński, dyrektor biura Związku Gmin Jeziorak, przypomina, że Pojezierze Iławskie to nie tylko Jeziorak. Wokół samej Iławy jest 40 innych jezior! 

Więcej w materiale wideo.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Źródło materiału wideo: YouTube/mikronbox.
Prawa autorskie do materiału wideo: 24iNewsPolska.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~dzialkowicz 2 ponad rok temu

    Iława w całej Polsce kojarzy się, oczywiście, z jeziorami. Ale biznes turystyczny związany z jeziorami to tylko kilka miesięcy - może od czerwca do sierpnia. A później cisza. Iława powinna rozwijać inne jeszcze branże, które mogą rozwinąć pewną kulturę, która będzie działać wokół miasta przez więcej miesięcy. Np. mini-stadniny konne - szkółki jazdy konnej. Także rozwój branży ogrodniczej, spożywczej i przetwórstwa owoców i warzyw. Do niedawna w Ostródzie były targi rolnicze. Z pewnego powodu zostały w tym roku przeniesione do Gryźlin na lotnisko, koło Olsztynka. Ale to chyba też nie jest odpowiednie miejsce. A może Iława by znalazła odpowiednie miejsce na duże targi rolniczo - ogrodnicze (ogólno-polskie) ?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Sum 1 ponad rok temuocena: 20% 

    Ja zaś Krainę Wielkich Jezior mam w kieszeni; od Wegorzewa do Pisza. Początek w Giżycku.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5401 sekundy