REKLAMAprofi
REKLAMAOlszta

(Fot. UG Lubawa.)

W poniedziałek, podczas wspólnego posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubawa, pojawił się niecodzienny i wyjątkowy gość: Monika Jackiewicz – brązowa medalistka mistrzostw Europy w maratonie w Monachium. 

Pochodząca z Kazanic biegaczka debiutowała w reprezentacji Polski na tak dużej imprezie. W kwietniu pierwszy raz przebiegła maraton na mistrzostwach Polski w Dębnie. Pokonała dystans 42 kilometrów i 195 metrów w 2 godziny 29 minut i 51 sekund, zdobywając tytuł mistrzyni Polski i wypełniając minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa Europy w Monachium. Wcześniej startowała na krótszych dystansach - od 5 km do półmaratonu. Jej trenerem oraz życiowym partnerem jest Artur Olejarz, który również pojawił się z zawodniczką w urzędzie.

Wójt Tomasz Ewertowski w imieniu własnym i radnych pogratulował Monice osiągniętego wyniku oraz medalu mistrzostw Europy, a także podziękował za emocje. Dodatkowym powodem do gratulacji był zdobyty dzień wcześniej srebrny medal na mistrzostwach Polski w półmaratonie, które odbyły się w Iławie w ramach XII Iławskiego Półmaratonu La Rive. 

Wójt wręczył medalistce umowę na promocję Gminy Lubawa. Nie zabrakło kwiatów i upominków dla pary sportowców. Monika natomiast przekazała pamiątkę, jaką były zdjęcia z brązowym medalem mistrzostw Europy, numer startowy z Monachium, który miała przypięty w trakcie maratonu oraz własnoręczną dedykację.

Zawodniczka do dzisiaj związana jest z gminą Lubawa, co wyraźnie podkreśla. Przy każdej okazji z dumą prezentuje gminną flagę i zakłada koszulkę z herbem.

Spotkanie było okazją do rozmowy o trudach treningów, przygotowań, wyrzeczeń i niezapomnianych emocjach, jakie towarzyszą zwycięstwom. Zakończyło je wspólne zdjęcie z mistrzynią i jej trenerem.

UG Lubawa/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5458 sekundy