REKLAMAHullo
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 września 2022, 13:11 komentarzy 7
Krystian Kalinowski to pomysłodawca stworzenia w Iławie toru treningowego do biegów z przeszkodami. Tutaj zawodnik Runmageddon Teamu podczas jednego ze startów.

Krystian Kalinowski to pomysłodawca stworzenia w Iławie toru treningowego do biegów z przeszkodami. Tutaj zawodnik Runmageddon Teamu podczas jednego ze startów. (Fot. Archiwum prywatne.)

Sam trenuje i startuje i zna innych, którzy bez biegów OCR nie wyobrażają sobie aktywnego życia. Krystian Kalinowski to pomysłodawca stworzenia w Iławie "toru treningowego do biegów z przeszkodami" - jego propozycję pod taką nazwą znajdziemy wśród projektów zgłoszonych do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jak mówi Krystian Kalinowski, dzisiaj zawodnicy startujący w biegach OCR, z przeszkodami, na treningi jeżdżą do innych miast, w których powstały już konstrukcje tego typu.

- Poznałem już w Iławie kilka osób, które wkręciły się w ten sport i podjęły się pierwszych startów. Spotykam te osoby na siłowniach i na wszelkich konstrukcjach posiadających drążki czy drabinki - opowiada.

Teraz chcieliby pójść o krok dalej i tutaj, w Iławie, stworzyć ogólnodostępną infrastrukturę umożliwiającą takie treningi. 

To pierwsza w Iławie w pełni darmowa konstrukcja umożliwiająca rozwój fizyczny niezbędny do uprawiania sportów wymagających sprawności ogólnej oraz silnego chwytu, takich jak biegi z przeszkodami, ninja, kalistenika, czy wspinaczka. Tor przeznaczony jest do użytkowania zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów, dorosłych, młodzież oraz dzieci, pozostające pod stałą opieką - czytamy w opisie tego wniosku, złożonego do IBO 2023. 

Jako lokalizację wnioskodawca wskazał ścieżkę wzdłuż Jezioraka.

- Podaliśmy dość duży teren do wykorzystania - mówi Krystian Kalinowski. - Rozpisując projekt, zaznaczyliśmy na mapie nie punkt, a obszar, na którym miałaby powstać inwestycja - dodaje, zapewniając, że będzie to miejsce z dala od ruchliwej ulicy i w towarzystwie terenów zielonych.

Cały tor ma się składać z trzech segmentów o wymiarach 3 na 3 metry każdy, z licznymi i różnorodnymi przeszkodami do pokonania.

- Inicjatywa nastawiona jest przede wszystkim na promocję aktywnego spędzania czasu przez dorosłych, młodzież, jak również całe rodziny. Pojawienie się takiej konstrukcji ma na celu zachęcić mieszkańców Iławy i okolic do dbania o kondycję fizyczną oraz zdrowie, jednocześnie zapewniając dobrą zabawę na świeżym powietrzu. Przekona to również dzieci do nowego rodzaju aktywności i rozwinie w nich ducha sportu - ma nadzieję wnioskodawca.

Jego projekt  "tor treningowy do biegów z przeszkodami" to jeden z 9 pozytywnie zweryfikowanych (czyli przekazanych do głosowania) projektów IBO 2023. Koszt realizacji wyceniono na 130 tysięcy złotych, rocznego utrzymania - na 12 tysięcy.

Głosowanie w Internecie ruszy 23 września. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum prywatne.
Wideo: materiał promocyjny projektu IBO.

Krystian Kalinowski jest zawodnikiem Runmageddon Teamu. Chciałby, aby w Iławie rozwinęła się infrastruktura zachęcająca mieszkańców do uprawiania tego sportu.

Bakcyla biegów OCR połknęła też żona pana Krystiana, Karolina.

A w ślady rodziców poszły dzieci. W biegach z przeszkodami startuje też młode pokolenie Kalinowskich: starszy syn Wiktor...

... i młodszy z braci, Oskar. 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

"Idziemy w kierunku postawienia konstrukcji takich gabarytów (jak na załączonym filmiku promocyjnym - przyp. red.) - mówi Krystian Kalinowski. - Chcemy wyskalować tę inwestycję tak, aby stworzyć jak największe możliwości dla rozwoju zawodników i amatorów tego typu sportu, którzy chcieliby spróbować swoich sił w biegach z przeszkodami, zawodach, ninja, itp.

REKLAMANAJLAK

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Za, ale nie w tym miejscu. 7 2 miesiące temuocena: 0% 

  Czyli przy drugim pomoście nad Jeziorakiem na Lipowym D. Teren już zagospodarowany, spokojny, zielony, przyjazny dla spacerujących. Brak parkingu. Aby tu wstawić nowa instalację trzeba "zniwelować" część zagospodarowanego terenu i zepsuć coś przyjaznego! Miasto nie dysponuje wolnymi terenami na takie atrakcje, bo wszystko poszło pod deweloperkę i deweloperkę turystyczną (patrz: m.in. Port 110 i okolice). Teraz trwa upychanie projektów obywatelskich w każdą dziurę ze szkodą dla projektów i otoczenia ( patrz: Zakątek Radości przy Skarbku).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koko 6 2 miesiące temuocena: 0% 

  Chyba wystarczy z tym zrażaniem - poćwiczą raz i chętnych nie będzie dalalej a forsa wydana... Już nie raz, nie dwa w innych miastach takie rzeczy postawiono i co? Pusto. Już lep[iej na kotow uśpienie wydać bo zaczyna być plaga z nimi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jurek 5 2 miesiące temuocena: 50% 

  Projekt dla ilu ludzi 5,10? Nie widzę sensu wydawać na to pieniędzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawski i zainteresowany 4 2 miesiące temuocena: 50% 

  Proszę o podanie lokalizacji, ponieważ stwierdzenie "ścieżka wzdłuż Jezioraka" to właściwie nie wiadomo gdzie?Przy Tiffi, przy Skarbku, czy przy drugim pomoście widokowym?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawski i nie zainteresowany w tym miejscu. 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Czyli przy drugim pomoście. Teren już zagospodarowany, spokojny, zielony, przyjazny dla spacerujących. Brak parkingu. Aby tu wstawić nowa instalację trzeba "zniwelować" część zagospodarowanego terenu i zepsuć coś przyjaznego! Miasto nie dysponuje wolnymi terenami na takie atrakcje, bo wszystko poszło pod deweloperkę i deweloperkę turystyczną (patrz: m.in. Port 110 i okolice). Teraz trwa upychanie projektów obywatelskich w każdą dziurę ze szkodą dla projektów i otoczenia ( patrz: Zakątek Radości przy Skarbku).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~darek 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Przybliżona lokalizacja jest zaznaczona na mapie na stronie Iławskiego Budżetu Obywatelskiego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~darek 1 2 miesiące temuocena: 50% 

  OOO i to jest projekt!!! Podoba mi się!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5563 sekundy