REKLAMAprofi
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 września 2022, 14:21 komentarzy 4

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Od rana odebraliśmy kilka sygnałów od Czytelników z osiedla Podleśnego w Iławie o tym, że z ich kranów - po chwilowej porannej przerwie w dostawie - leci "brązowa woda". Jak się dowiedzieliśmy w Iławskich Wodociągach, miała miejsce awaria pompowni, z którą spółka już sobie poradziła.

"Dziś rano przez kilka godzin nie było wody, a teraz jest brązowa, zarówno zimna, jak i ciepła", to jedno z dzisiejszych zgłoszeń Czytelników o problemach z wodą, jakie wystąpiły na osiedlu Podleśnym w Iławie. 

Niższe ciśnienie i chwilowe przerwy w dostawie wody do mieszkańców miasta potwierdza przedstawiciel Iławskich Wodociągów. Jak informuje, awaria objęła połowę miasta, bo nie tylko osiedle Podleśne, ale również Gajerek, sięgając też ulicy Królowej Jadwigi, ale kłopoty u odbiorców według niego nie trwały długo: tylko około pół godziny.

- Wystąpił chwilowy zanik energetyczny i awaria pompowni. To się zdarza, każde urządzenie może zawieść. Na skutek tej awarii jeden ciąg głównej sieci był chwilowo nieczynny. Były to przejściowe problemy, które już rozwiązaliśmy, wzywając automatyka i podejmując sterowanie ręczne - wyjaśnił nam kierownik działu sieci wodociągowej Paweł Konopacki.

Co do koloru wody, który u niektórych odbiorców wzbudził zastrzeżenia, przedstawiciel Iławskich Wodociągów powiedział nam, że może to wynikać z osadów nagromadzonych także na odcinkach sieci, za które odpowiadają odbiorcy, np. spółdzielnie i wspólnoty. Mają oni własne urządzenia, jak hydrofory i wymiennikownie. Jak skomentował, sieć Iławskich Wodociągów jest regularnie płukana, przeprowadzane są też stale kontrole jakości wody, a gdy sprawdza się przyczynę zabarwienia wody, to najczęściej okazuje, że leży ona po stronie odbiorców. Przypomnijmy, że takie problemy pojawiają się zwykle po tzw. zerwaniu sieci. Jest to sytuacja, kiedy dostawa wody zostaje przerwana, a następnie, kiedy jest na nowo podejmowana i woda płynie pod dużym ciśnieniem, może odrywać nagromadzone w sieci osady.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~BravoOmega 4 12 dni temuocena: 0% 

  Proszę Państwa, to nie wydarzyło się tylko dziś, tylko dzieje się co najmniej raz w miesiącu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktosiek 3 8 dni temu

  Zgadza się, a wiecznie zapchane sitka przy kranach tymi metalowymi grudeczkami to tylko u mnie czy również u Państwa ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miłosz 2 12 dni temuocena: 25% 

  Zasilili ich wodą z Odry. Podleśne to mix emerytów i patoli. Bywa. Ale żeby ich od razu truć? Chytry ten ZUS.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pod las 1 12 dni temuocena: 87% 

  Ci ludzie nie wiedzą przecież mają gotową herbatę oni to jak nie zimno to woda nie taka co za naród tylko narzekac

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMASzkoła2
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5078 sekundy