REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2022, 09:56 komentarzy 3

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Co powiecie na "Wild Beach Art Festival" na "dzikiej" plaży w Iławie? To, jak przekonuje pomysłodawca, zabawa kulturą, ożywienie lokalnej sceny kulturalnej i forma ubarwienia, uatrakcyjnienia wakacyjnego życia na plaży. Jeśli propozycja Huberta Rólkiewicza na lokalny dzień sztuki i koncert w formie konkursu z nagrodami się Wam podoba, to poprzyjcie ją w głosowaniu na projekty Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023.

Dziś przedstawiamy najważniejsze założenia lokalnego dnia sztuki na "dzikiej" plaży, czyli "Wild Beach Art Festivalu". Na pomysł organizacji takiego wydarzenia wpadł Hubert Rólkiewicz.

- Wild Beach to przestrzeń na zabawę kulturą. Miniscena muzyczna, prezentacje obrazów, rękodzieła i wszystkiego, co uznasz za art! - przybliża szczegóły.

Koncert, który miałby się odbyć na plaży, jak najbliżej wody, byłby okazją do prezentacji różnorodnych gatunków muzycznych. Jazz, hip-hop, rock czy szanty - scena byłaby otwarta dla wszystkich. Do udziału artystów zachęcałaby nie tylko możliwość zaprezentowania się na scenie, ale i nagrody finansowe, odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce: 2 000 zł, 1 000 zł i 500 zł. Przewidziano też nagrodę publiczności w postaci zaproszenia wykonawcy na odpłatny koncert np. podczas Dni Iławy.

- Przez cały dzień trwania festiwalu "dzika" plaża ma stać się "domem" dla artystów, którzy będą mieli przestrzeń w formie stoisk na prezentowanie swoich dzieł (artystycznych, rękodzielniczych, użytkowych). Dopuszczalna jest sprzedaż własnych wyrobów - przybliża swój pomysł Hubert Rólkiewicz. - Założeniem festiwalu jest jego "swojska" forma. Życie plaży toczące się swoim regularnym letnim życiem ubarwione muzyką graną na żywo i stoiskami z rękodziełem - dodaje.

Celem wydarzenia jest ożywienie lokalnej sceny kulturalnej. 

- Ostatnie lata były trudnym czasem dla wielu sektorów życia publicznego, a szczególnie dla kultury. Prywatne inicjatywy w wielu publicznych miejscach Iławy pokazują wysokie zapotrzebowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów na wszelkie wydarzenia rozrywkowe - uważa pomysłodawca. - Festiwal zrzeszałby wielu słuchaczy, dzięki szerokiemu wachlarzowi gatunków muzycznych w jednym miejscu. Nagroda publiczności pokazałaby również, jaki rodzaj muzyki najbardziej odpowiada mieszkańcom, którzy chętnie odwiedzają 'dziką" plażę i byłaby wskazówką, jak umilać im czas w przyszłości.

Na realizację "Wild Beach Art Festivalu" potrzeba 20 tysięcy złotych. Z tego większość, 8 tysięcy złotych, pochłonie wynajęcie mobilnej sceny i nagłośnienia, a 3,5 tysiąca złotych to kwota przeznaczona na nagrody dla muzyków. Pomysł jest wśród 9 projektów Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023; głosowanie rusza już 23 września!

Pomysłodawcą "Wild Beach Art Festivalu" jest Hubert Rólkiewicz (na zdjęciu). Nie jest to jego pierwszy projekt zgłoszony do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Iławianin był też współinicjatorem budowy w Iławie skate parku. "Young spot" (taką nadano mu nazwę) zwyciężył w pierwszej edycji Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji IBO Hubert Rólkiewicz zgłosił jeszcze wodny plac zabaw na "dzikiej" plaży w Iławie, projekt ten jednak nie przeszedł weryfikacji w urzędzie miasta.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~zenek 3 12 dni temuocena: 60% 

  jeszcze tylko,żeby fajne dziewczyny tam przychodziły to będzie super !!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Peck 2 12 dni temuocena: 56% 

  Jak najbardziej jestem na tak!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przemek 1 12 dni temuocena: 50% 

  Świetny pomysł, życzę powodzenia w realizacji

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4632 sekundy