REKLAMAMOS
REKLAMAprofi
Problemy z wilgocią widać na głównej elewacji iławskiego ratusza - zwłaszcza przy głównym wejściu do budynku.

Problemy z wilgocią widać na głównej elewacji iławskiego ratusza - zwłaszcza przy głównym wejściu do budynku. (Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Iławski ratusz idzie do remontu. Wczoraj (15 września) w siedzibie magistratu podpisano umowę z wykonawcą; pierwszy etap inwestycji ma zostać ukończony w 5 miesięcy.

Co obejmie?

- Wykonanie zewnętrznej izolacji ścian piwnicznych i fundamentowych oraz odprowadzenia wód opadowych do miejskiej sieci kanalizacji deszczowej - podaje zakres prac Urząd Miasta w Iławie.

Zawarta z wykonawcą, Przedsiębiorstwem Usługowo-Produkcyjnym Budownictwa "TOM", umowa opiewa na kwotę niespełna 670 tysięcy złotych i zobowiązuje wykonawcę do ukończenia robót w terminie 5 miesięcy.

- Kolejne etapy przebudowy to modernizacja elewacji wraz z częściową wymianą stolarki okiennej oraz adaptacja poddasza w celu udostępnienia tarasu widokowego wieży zegarowej mieszkańcom i gościom odwiedzającym Iławę, ale zaczynamy od podstaw - fundamenty to najważniejsza część każdego budynku - podkreślił ratusz.

Red. kontakt@infoilawa.pl na podstawie informacji Urzędu Miasta w Iławie. 

Na zdjęciu wczorajsze podpisanie umowy na realizację pierwszego etapu remontu iławskiego ratusza. 
Fot. UM w Iławie.

Tak, zgodnie z przygotowaną wizualizacją, ma w przyszłości wyglądać elewacja iławskiego ratusza. Pierwszy etap inwestycji, na realizację którego wczoraj podpisano umowę, nie obejmie jednak elewacji. Ta część zadania będzie wykonana dopiero na kolejnym etapie.
Źródło materiału wideo: YouTube/Birezowski & Traczyk - rekonstrukcje architektury.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.432 sekundy