wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 września 2022, 17:54 komentarzy 4

W tym meczu to Jeziorak szedł jak... huragan! W rozegranym dzisiaj przed własną publicznością spotkaniu 7. kolejki podopieczni trenera Daniela Madeja aż 5:1 pokonali zespół z Morąga.

Przed nami trudne spotkanie; faworytem będą gospodarze, którzy co roku grają o awans - tak zapowiadali dzisiejszy mecz rywale iławian. I nie pomylili się. Dzisiaj to Jeziorak Iława dyktował przeciwnikowi warunki gry i to pomimo pewnego zmęczenia - mijający tydzień był dla Jeziorowców intensywny, bo ligowe zmagania uzupełniła rywalizacja w II rundzie WPP.

Huragan ostatnio gra słabiej; dotyczy to zarówno ligi, jak i pucharów. Do Iławy zawitał dzisiaj zespół odmłodzony i przebudowany po tym, jak opuściło go kilkunastu zawodników.

7. kolejka forBET IV ligi
Jeziorak Iława - Huragan Morąg 5:1 (3-0)
1:0 - Arkadiusz Kuciński (6')
2:0 - Paweł Sagan (11')
3:0 - samobójcza (25')
4:0 - Kota Imamoto (58')
5:0 - Michał Kwiatkowski (70')
5:1 - Jakub Stankiewicz (84')

Mecz rozpoczął się świetnie dla Jezioraka Iława, który już w 6. minucie gry wyszedł na prowadzenie po golu Arkadiusza Kucińskiego. Pięć minut później na tablicy wyników widniał już rezultat 2:0 - tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Sagan. Niefortunna dla gospodarzy sytuacja w 25. minucie - padł samobójczy gol. W ten sposób do przerwy Jeziorak prowadził już 3:0 i spotkanie wydawało się w zasadzie rozstrzygnięte.

Swoją dominację gospodarze potwierdzili w drugiej odsłonie. W 58. minucie ładną akcję poprowadził prawą stroną Rafał Kruczkowski. Zawodnik zgrał piłkę do Koty Imamoto, a ten strzelił 4. bramkę dla Jezioraka. Natomiast w 70. minucie zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał Michał Kwiatkowski, strzelając na 5:0.

Huragan Morąg honorowe trafienie zapisał na swoje konto w końcówce - na listę strzelców wpisał się wówczas Jakub Stankiewicz, ustalając wynik spotkania na 5:1.

Jeziorak Iława (wyjściowa jedenastka): Kacper Włodarczyk, Krzysztof Kressin, Michał Kwiatkowski, Michał Bartkowski, Arkadiusz Kuciński, Hubert Leszczenko, Tomasz Sedlewski, Jakub Górski, Bartosz Igielski, Paweł Sagan, Kota Imamoto. Rezerwa: Bartosz Urban, Kacper Kłosowski, Marcel Abramczyk, Jakub Słomski, Arseni Mazaleuski, Igor Zieliński, Rafał Kruczkowski.

Jeziorak Iława - Huragan Morąg. Pewne zwycięstwo biało-niebieskich.