REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2022, 09:45 komentarzy 1

(Fot. Powiatowy Szpital w Iławie.)

Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie ponownie wzbogacił swoją flotę o nową karetkę wraz z wyposażeniem. Jest to nowoczesny ambulans ratunkowy typu C marki Renault Master skonstruowany i wyposażony do transportu, leczenia i monitorowania pacjentów w stanie zagrożenia zdrowia i życia. 

Pojazd kosztował 428 985,33 zł. Środki na zakup ambulansu wraz z wyposażeniem w wysokości 420 000 zł zostały przekazane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. 

Karetka zastąpi dotychczas użytkowaną od 2009 roku karetkę systemową podstawową stacjonującą w Zespołach Ratownictwa Medycznego w Iławie, która to od początku swojego funkcjonowania przejechała łącznie 370 tysięcy km. Pojazdy ratunkowe niejednokrotnie muszą przebyć duże odległości, by zespół ratowników mógł dotrzeć do pacjenta, z tego względu szybko ulegają wyeksploatowaniu. W ciągu miesiąca jedna karetka pokonuje średnio od 3 500 do nawet 6 000 km.

To kolejny już ambulans, który w ostatnim czasie trafił do Powiatowego Szpitala w Iławie. W 2022 roku szpital zakupił ze środków własnych karetkę dla Zespołu Ratownictwa Medycznego Podstawowego w Lubawie, natomiast w 2021 do Zespołów Ratownictwa Medycznego Podstawowego w Suszu dostarczono ambulans dofinansowany ze środków EFRR oraz Ministerstwa Zdrowia.

Źródło: Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
Swojak

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~max 1 ponad rok temu

    3 lata i z serwisu nie bedzie wyjezdzała

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5465 sekundy