REKLAMALuxHair
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2022, 13:31 komentarzy 3
Koordynatorki projektu. Od lewej: Alicja Raciborska - sekretarz stowarzyszenia, Maria Tulik - zastępca prezesa, Hanna Kowalkowska - wiceprzewodnicząca komisji rewizyjnej. W pracach uczestniczy jeszcze Krystyna Falkowska, przewodnicząca komisji rewizyjnej, której nie ma na tym zdjęciu.

Koordynatorki projektu. Od lewej: Alicja Raciborska - sekretarz stowarzyszenia, Maria Tulik - zastępca prezesa, Hanna Kowalkowska - wiceprzewodnicząca komisji rewizyjnej. W pracach uczestniczy jeszcze Krystyna Falkowska, przewodnicząca komisji rewizyjnej, której nie ma na tym zdjęciu. (Fot. Info Iława.)

Stowarzyszenie Iławscy Seniorzy na czele z Alicją Raciborską, Marią Tulik, Hanną Kowalkowską i Krystyną Falkowską, wychodzi z kolejną propozycją aktywizacji środowiska osób starszych z naszego miasta. Swój projekt "Gimnastyka dla iławskich seniorów" przedstawicielki SIS zgłosiły do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023.

Projekt skierowany jest do iławskich seniorów. Jego głównym celem jest poprawa kondycji zdrowotnej seniorów poprzez uczestnictwo w zajęciach gimnastycznych oraz prelekcjach na temat profilaktyki zdrowotnej.

Jeśli dojdzie do realizacji, to skorzysta co najmniej 120 mieszkańców, ale zajęcia będą odbywać się w mniejszych grupach, do 30 osób. Główne założenia? Jedna godzina ćwiczeń raz w tygodniu dla każdego uczestnika, za darmo. Miejsce? Lokale znajdujące się w zasobach miejskiego samorządu.

Jest to kontynuacja zwycięskiego projektu poprzedniej edycji IBO. Duża frekwencja i zainteresowanie zachęciły przedstawicieli stowarzyszenia do dalszego działania w tym kierunku.

- Głównym celem projektu jest aktywizacja zdrowotna mieszkańców Iławy - uzasadniają potrzebę realizacji tego projektu pomysłodawcy. - Znaczącym problemem, z jakim borykają się seniorzy, jest pogarszająca się kondycja fizyczna. Wychodząc naprzeciw potrzebom, chcemy umożliwić kontynuację działań związanych z poprawą zdrowia poprzez wspólne ćwiczenia ruchowe oraz podniesienie świadomości na temat zdrowego stylu życia. Uważamy, że realizacja projektu będzie odpowiedzią na potrzeby seniorów zamieszkałych w Iławie, co przyczyni się do poprawy ich stanu zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego, świadomości społecznej na temat zdrowego stylu życia, dobrej kondycji oraz profilaktyki prozdrowotnej.

Koszt realizacji projektu oszacowano na 20 tysięcy złotych. Przyczynić się do jego realizacji możecie, popierając ten pomysł w głosowaniu w ramach Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Rozpocznie się ono 23 września w Internecie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet
REKLAMAżuchowski

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~senior2 3 ponad rok temuocena: 67% 

  A prezes tego towarzystwa to sztuka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~senior 2 ponad rok temuocena: 75% 

  Szukacie budżetu na stowarzyszenie, a nie dla seniorów. Robicie wycieczki, imprezy dla wybrańców, a reszta tylko jest do płacenia składek. Dlaczego nie robi się co jakiś czas zebrań informujących co będzie w najbliższym czasie, tylko wiedzą ci co chodzą na kawkę, a nie wszyscy mają wtedy czas.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~"grafoman" 1 ponad rok temuocena: 0% 

  Ktoś tu jest niezorientowany w temacie!!! Pieniądze które pozyskujemy z IBO są w całości przeznaczone na realizację projektu a nie na Stowarzyszenie. A to co jest w trakcie realizacji lub do zrealizowania przez SIS jest umieszczanie na stronie internetowej Stowarzyszenia i na Grupie "Klub Seniora 60+". Osobie roszczeniowej zalecam uważne przeglądanie Naszych informacji!!! Nie ma potrzeby goszczenia w Kawiarence.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAOrzechowska
REKLAMARykaczewski
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4479 sekundy