REKLAMAYasumi
REKLAMAPracownia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2022, 17:57 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Do iławskiej komendy PSP, tak jak i do pozostałych jednostek tego typu na terenie całego kraju, dostarczono w ubiegłym tygodniu tabletki zawierające jodek potasu. Ma to związek z doniesieniami medialnymi o walkach w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, jednak obecnie - jak podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - zagrożenie radiacyjne nie występuje.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie opublikowała komunikat MSWiA na temat dystrybucji jodku potasu.

- W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego - podało ministerstwo. - Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Polską Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski - zapewnia MSWiA.

Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów, można przeczytać w komunikacie resortu.

MSWiA, KP PSP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~krzysiek 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

    Zaopatrzenia całej Polski w jodek potasu to nie jest dbanie o zdrowie ludzi lecz wielki biznes finansowy dla firm które to produkują w których maja udziały politycy.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Wkoorwiona 1 8 miesięcy temuocena: 71% 

    Nie wyłucze na radiacja póki co. Prędzej wytłucze nas zimno fundowane przez ITBS- dlaczego nie są włączone wymienniki? ITBS odsyła do zarządu wspólnoty a zarządu nie ma bo leży pod palma i ma ciepło w doopę a plebs niech marznie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABratian
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4431 sekundy