REKLAMAHullo
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 września 2022, 14:45 komentarzy 10

(Fot. UG w Iławie.)

Wkrótce ruszy oczekiwana przez mieszkańców Wikielca i okolic duża inwestycja oświatowa: Zespół Szkolno-Przedszkolny zostanie rozbudowany. Stosowne umowy z wykonawcami podpisał dzisiaj Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Pierwsza z podpisanych dzisiaj (20 września) umów dotyczy rozbudowy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wikielcu. W ramach zadania zostanie dobudowana bryła oddziału przedszkolnego o powierzchni użytkowej ok. 550 mkw. W nowo powstałym obiekcie znajdować się będą: trzy sale przedszkolne, łazienki, szatnia, sala zabaw, miejsce do przygotowywania posiłków, sala jadalna, pomieszczenie gospodarcze. Powstanie również ogrodzony plac zabaw z nawierzchnią amortyzującą upadek.

Wykonawcą inwestycji będzie firma „Niebieskie Migdały” Bartosza Krawecia. Wartość zadania wyniesie nieco ponad 5 mln. Zostanie ono ukończone w terminie 13 miesięcy od daty podpisania umowy.

Druga podpisana tego dnia umowa dotyczy budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu. Zakres inwestycji obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 45 m x 33 m wraz z wyposażeniem, ogrodzeniem i nawierzchnią bezpieczną. Boisko będzie się składało z 5 pól do gier (piłka ręczna, 2 x piłka koszykowa, piłka siatkowa oraz tenis ziemny).

Zadanie zrealizuje firma „Sport Grupa” Sp. z o.o., a jego wartość wyniesie prawie 750 tys. zł. Zostanie ono ukończone zgodnie z harmonogramem do końca marca przyszłego roku.

- Jest to kolejna tak duża inwestycja oświatowa w gminie Iława - mówi Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. - W najbliższej przyszłości planujemy kolejne inwestycje i budowę przedszkoli przy naszych największych szkołach w Ząbrowie oraz Rudzienicach.

Warto zaznaczyć, że na obie inwestycje gmina otrzymała środki z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 5 mln złotych.

UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Adam 10 2 miesiące temuocena: 50% 

  Pan Burmistrz Iławy mógłby wziąć przykład jak się inwestuje w przyszłość, bo na tle sąsiednich gmin naprawdę słabo, wręcz zacofanie reprezentuje się nasze miasto.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec Iławy 9 2 miesiące temuocena: 67% 

  A co z drogą Wikielec-Szeplerzyzna? Przecież to woła o pomstę do nieba ! Czyżby wójt nie jeździł tą drogą nigdy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dr 8 2 miesiące temu

  Kolego to jest droga powiatowa a nie gminna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do sum 7 2 miesiące temuocena: 92% 

  Ten wójt jest najgorszym wójtem jaki kiedykolwiek był. Niby dostaje medale itp ale tak naprawdę jest to kółko wzajemnej adoracji. Proszę spojrzeć na nml powiat gminy tam są inwestycje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~płotka 6 2 miesiące temuocena: 0% 

  Może Małek Franek, pułkownik, twórca fejsbukowy i frustrat mógłby zostać wójtem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 5 2 miesiące temuocena: 80% 

  a kiedy bedzie zrobiona droga Wikielec-Karaś ? jadąc samochodem, rowerem czy nawet idąc na pieszo jest bardzo niebezpiecznie.... dziura na dziurze... To aż nie do wiary że robią takie bzdety a najważniejsze bedzie moze na 10 lat do tej pory z tej drogi to zostanie jedna wielka dziura!!!! a droga jest ruchliwa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mateuszek 4 2 miesiące temuocena: 80% 

  a kto to ogrzeje?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 3 2 miesiące temuocena: 37% 

  Ja powiem krótko i węzłowato: ani się taki przed nim nie urodził, ani po nim nie urodzi, jak Krzysztof Harmacinski rodem z Ząbrowa. To mówi ja, jego kolega szkolny, z kórym miał doczynek i doskonałe relację. Niech żyje Krzysztof!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karaś 2 2 miesiące temuocena: 71% 

  Byłem widziałem i rozbudowa tej placówki jest wątpliwa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hf 1 2 miesiące temuocena: 71% 

  Fajnie ze inwestuje się w tego typu obiekty. Ale na drogi też powinni włodarze się pochylić i zobaczyć jak się jeździ komfortowo mp. W Karasiu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4417 sekundy