REKLAMAKurza góra
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 września 2022, 12:29 komentarzy 22

(Fot. Archiwum własne.)

1,01 mln zł - tyle wyniesie cena wywoławcza w miejskim przetargu na sprzedaż willi położonej na ulicy Mazurskiej 2 w Iławie.

Przypomnijmy: władze naszego miasta podjęły decyzję o sprzedaży tego budynku, który zgodnie z wcześniejszymi planami miał się stać siedzibą iławskiego muzeum.

Zamiast tego muzeum ma powstać w starym młynie na ulicy Kościuszki. W połowie września, o czym informowaliśmy w tym artykule, Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski potwierdził nam, iż miasto kupi młyn z zamiarem adaptacji tego obiektu na placówkę muzealną. Jak podał, cenę uzgodniono na około 380 tysięcy złotych. Kolejne, z pewnością jeszcze większe sumy pieniędzy będą potrzebne na remont i przystosowanie młyna do nowej funkcji.

Te środki mają pochodzić m.in. ze sprzedaży willi na ulicy Mazurskiej 2. Urząd Miasta w Iławie już przygotowuje się do tej transakcji, którą zapowiedział przed tygodniem; poznaliśmy wycenę nieruchomości, położonej malowniczo w bliskim sąsiedztwie linii brzegowej Jezioraka i miejskiej plaży "prawdziwki". Jak się okazało, cena wywoławcza w przetargu wyniesie dokładnie 1,01 mln zł. Co najmniej tyle trzeba będzie wyłożyć za zabytkowy budynek mieszkalny dawnej willi wraz z działkami o łącznej powierzchni 0,1899 ha. Jest to już kolejna obniżka ceny tej nieruchomości. We wcześniejszych przetargach ceny wywoławcze ustalano na 1,738 mln złotych i - później - 1,39 mln złotych. 

Czy tym razem obiekt znajdzie nowego właściciela? Poinformujemy o tym na portalu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

19Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~ktos 19 8 miesięcy temuocena: 93% 

  Jaki to jest interes dla miasta? Sprzedać taką willę z dwoma działkami i widokiem na wyspę, a odkupić ruinę młyna do odbudowy od podstaw z widokiem na cmentarz? Jakie to jest gospodarowanie mieniem publicznym? I jak się ma cena sprzedaży willi do ceny kupna ruiny! nieźle

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~biedronka 18 8 miesięcy temuocena: 73% 

  słyszałam , że macie burmistrza tęczowego .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ula 17 8 miesięcy temuocena: 58% 

  Wszędzie nieruchomości wystrzeliły, a w mieście tanieją. To jest extra zarządzanie. W piaskownicy niech się bawi, a nie za kierowanie miastem się bierze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 16 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Bo (...) ta pseudo willa jest warta konserwator zabytków łape trzyma

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czytelnik 15 8 miesięcy temuocena: 82% 

  Jak dotąd dużo polemik w komentarzach, mało konstruktywnych

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 14 8 miesięcy temuocena: 92% 

  Jak dotąd... Jak zawsze... ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ormowski cyrk obwoźny 13 8 miesięcy temuocena: 18% 

  Ta idiotyczna trollowska banda od ich nieustannych "czerwonych, ormowców, komuny, wieczorowych uniwersytetów czy pultaw(?)" dostaje nieustannie istnej wścieklizny umysłowej. W jakim porypanym wirtualnym świecie te napalone smarki żyją? Przecież to kompletni idioci. Jakby się urwali z jakiegoś marnego kabaretu z dalekiej przeszłości. Kto dziś żyje nieustannie z ormowcami, czerwonymi czy wieczorowym uniwersytetem w swym pustym łbie? Ci komedianci są opóźnieni w rozwoju mentalnym o prawie 40 lat. Powinno ich obowozić się po wsiach i miastach jako istne dziwowisko. Tak jak kiedyś baby z brodami, człowieka-słonia czy bliźniaki syjamskie... PS. Za chwilę rzucą się na ten tekst z istną pianą na wściekłych pyskach. Poczekajcie chwilę Drodzy Czytelnicy. Będzie niezły ubaw. Całkiem za darmo. Nawet bez biletów...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~g553 12 8 miesięcy temuocena: 20% 

  ten gość jest naprawdę psychiczny...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jestem za ! 11 8 miesięcy temuocena: 81% 

  no to czerwony 35-ty do ukrócenia, i skończy się .............. w każdym temacie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gt5 10 8 miesięcy temuocena: 29% 

  Czu redakcja w końcu ukróci tego ormowca? Nasrane w każdym temacie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 9 8 miesięcy temuocena: 0% 

  A sprzedaż ziemi pod Tiffi. Owszem prawda w tym przypadku ws wieżowca przy Kormoranie. Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę że Jeziorak wysycha, czy nie??? a łodzi przybawa setkami, czy zastanowiliście się że trzeba uciekać na Bałtyk. Całe szczęście ze PO nie rządzi, a PiS i mamy dostęp do Bałtyku, gdzie trzeba będzie odpłynąć z Jezioraka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hf6 8 8 miesięcy temuocena: 55% 

  Czyli forsa na młyn ma być ze sprzedaży tej willi. Dodajmy, że do sprzedaży jeszcze nie doszło. Kombinacja na miarę mojego 10-letniego syna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec Iławy 7 8 miesięcy temuocena: 45% 

  Nieruchomość zostanie zakupiona, później ktoś w niej zaprószy ogień, wyburzy się zgliszcza i pobuduje apartamentowiec 4-5 kondygnacyjny... Jedno mieszkanie będzie wtedy w cenie licytacji obecnego dworku. Pomysł na biznes? A jakże, ileż to podobnych cwaniackich inwestycji było już zrealizowanych w naszym mieście... (patrz. np. apartamentowce na cyplu dawnej Czapli, teren miał być przeznaczony jako strefa relaksu dla mieszkańców, jakiś park, różne atrakcje). "biznesmenik" wykupił teren, "ktoś" z włodarzy w przypływie "bezinteresownej pomocy" z poparciem bezmózgich radnych przyklepał zmianę zagospodarowania terenu i mamy to co mamy... Zgodnie z późniejszą umową miały być pobudowane max. 4 apartamentowce :-) "Kto żyje w naszym mieście w cyrku się nie śmieje".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec Iławy 6 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Żeby była jasność, powyższy komentarz nie pisał ani jakiś 35'ty ani jakiś Leszek. Ludzie ogarnijcie przestrzeń między uszami bo żółć Was wyżera od środka. Fakt, że jakiś internauta wylewa swoje żale pod newsami, nie obliguje do przypisywania mu każdej napisanej w komentarzu uwagi. Napijcie się meliski i przestańcie karmić trole.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~powtórka wpisu poniższego 5 8 miesięcy temuocena: 72% 

  Leszek kupuj!!! Będziesz miał siedzibę na Twoją partie! wal lechu ż śmiało .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 35-ty tradycyjnie swoje srele 4 8 miesięcy temuocena: 76% 

  wystarczy pośmiać się z komentatora powyższego 35-tego i cyrk niepotrzebny .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do pultawy 35-tej 3 8 miesięcy temuocena: 73% 

  pieprzysz czerwony aktywisto , byle pieprzyć . Byłeś radnym / bezmózgim , czy jakim ??? byłeś i jesteś prezesem ??? i co dla Iławy załatwiłeś ??? . wal prosto ,konkretnie i w punktach , zamiast pultać się co chwila jak stara pultawa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leszek 2 8 miesięcy temuocena: 79% 

  Leszek kupuj!!! Będziesz miał siedzibę na Twoją partie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Biznesmenik z Iławy 1 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Bierz i licytuj, pal, buduj i zarabiaj.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASprzątanie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.684 sekundy