REKLAMAYasumi
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 września 2022, 14:17 komentarzy 35

(Fot. materiały prasowe.)

W centrum wystawienniczym Szynaka-Meble na ulicy Ostródzkiej w Iławie odbyły się we wtorek, 20 września targi meblowe połączone z uroczystym jubileuszem 65-lecia firmy z udziałem wielu gości. 

Jubileuszowy rok nie należy do najłatwiejszych. Branża boryka się ze skutkami wojny i spadającą sprzedażą, o czym prezes Jan Szynaka mówił w radiowym wywiadzie.

Podczas wtorkowego jubileuszu nie zabrakło ważnych gości i gratulacji. Zabierający głos przedstawiciele władzy państwowej i samorządowej podkreślali ogromny rozwój przedsiębiorstwa.

- Szynaka Meble to wiodąca w regionie firma, która przez 65 lat swojej działalności produkcyjnej i biznesowej osiągnęła ogromny sukces - skomentował Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. - Firma zapewnia pracę wielu ludziom i dba o godne warunki zatrudnienia. Przez lata realizowała kolejne imponujące inwestycje, budując rozpoznawalność w Polsce i na świecie.

- Od małego warsztatu stolarskiego do prawdziwego imperium meblowego. Takie rzeczy tylko na Warmii i Mazurach. Szynaka Meble, gratulacje wielkie jak sukcesy! - to z kolei słowa Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Jednocześnie branży meblowej, zatrudniającej w naszym regionie tysiące osób, nie omijają gospodarcze turbulencje będące skutkiem toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny. Właściciel Grupy Meblowej Szynaka mówił o tym w wywiadzie dla Radia Olsztyn.

- Dzisiaj ludzie mimo że mają pieniądze, to boją się je wydawać - powiedział Jan Szynaka. - Myślą o tym, jak przeżyć najbliższe miesiące. Rośnie cena energii, ogrzewania, gazu, prądu. Mebel nie jest dzisiaj produktem pierwszej potrzeby. To stawia pod znakiem zapytania, jak mocno spadnie nam sprzedaż, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Zauważamy to w ostatnich miesiącach, i to w kilkudziesięciu procentach.

O niepokojących perspektywach dla branży mówił też na wspomnianych targach w Iławie przedstawiciel jednej z firm współpracujących z Grupą Meblową Szynaka, Kronospanu. Jak powiedział: "Stoimy dzisiaj niestety przed wieloma, wieloma strasznymi życiowymi zagrożeniami. Będzie trzeba mocno walczyć. Tracimy właśnie certyfikat FSC, to oznacza zagrożenie prawie 60% rynku. Brak surowca ze Wschodu, nie ma drewna, nie ma płyty, brak surowca z Zachodu, nie ma notyfikacji, nie ma takiej woli. Drożyzna. Energia 10 razy w górę. Chemia niemal 10 razy w górę" - wymieniał obecne problemy. Wyzwań w roku 65-lecia firmy Szynaka-Meble nie brakuje, jednocześnie już pandemia pokazała całkiem sporą odporność branży.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

35Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~nie w dolary, tylko w węgiel 35 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Tam niżej jakieś Kopyto radzi, by trzymać pieniądze w dolarach. Można, ale po co, skoro są inne, bardziej zyskowne lokaty. Ale do rzeczy...Przed chwilą w telewizorze pokazywno skład opału gdzieś w Wielkopolsce, gdzie o dziwo leżało trochę węgla, ale w dość egzotycznych cenach. I tak np. tzw. groszek, choć wyglądał jak miał, kosztował "tylko" 4600 zł. Nie, nie za wagon, ale za tonę. A więc po co majątek trzymać w dolarach, skoro można w węglu? Wystarczy kupić jedną tonę tego skarbu i ulokować ją w... skrytkach bankowych. I można mieć pewność, że przy sprawności organizycyjnej tzw. dobrej(?) zmiany za ok. 3 miesiące wartość tego węgla wzrośnie np. trzykrotnie. A czy można liczyć, że o 300% wzrośnie wartość dolara? Pewnie że nie. A może do skrytek bankowych zapakujcie od razu 1,5 tony czarnego kruszcu. Czyli tyle, ile wszech-prezes Zbaw Polskę radzi kupować tym, którzy na zimę potrzebują 6 ton. Ma chłop łeb na karku. Szkoda tylko, że nie powiedział gdzie można kupić choćby te1,5 tony..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ExMajsterNaMistrzaTrzaMiecPapier 34 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Zwolnić wszystkich pracowników z produkcji!!! Na ich miejsce przyjdą "mądre głowy z góry" pracować

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~będzie dobrze... 33 8 miesięcy temuocena: 72% 

  Zastój w sprzedaży mebli? Spokojnie, to tylko chwilowe zjawisko. Wkrótce, gdy właściele kopciuchów zauważą w jaki sposób wicepremier Sasin, pseudonim Spieprzę Wszystko, "zaopatrzy" ich w obiecany wungiel, to sytuacja na rynku meblowym gwałtownie sie poprawi. Bowiem najpierw do kopciuchów trafią starsze meble. A gdy właściele pieców zauważą, że w okolicznych lasach zabraknie już nawet chrustu (mimo przyszłej orientacyjnej ceny ok. 600 zł za ilość mieszczącą się w wiekszym worku na smiecie), to wtedy ruszą gremialnie do sklepów meblowych. Nowych mebli, zapakowanych w częściach w paczki, nawet nie będzie sensu skladać. Od razu trafią do pieców. Przecież czymś trzeba będzie palić. Starych szmat, butów, plastikowych butelek i pudełek z czasem zabraknie. Więc po co ten płacz państwo meblarze? No chyba, że wszech-prezes z Nowogrodzkiej odwoła swój okrutny i chyba niezbyt przemyślany zakaz palenia oponami. Przecież pewnie się ulituje nad swym wiernym ludem pisowskim...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~powtórka do chrustu 35-tego 32 8 miesięcy temuocena: 30% 

  ~oto pajac czerwony 35-ty . a koledzy, LUFA i inni dobrze radzili 35-temu ,żeby wyluzowaqł , bo widzieli jak się pogarsza ....... a ten dalej wali swoją błazenadę . jak nie ma gdzie to w chrust. będzie wniosek o skierowanie do lecznicy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xpress 31 8 miesięcy temuocena: 100% 

  " i dba o godne warunki zatrudnienia' - to jest dobre he, he

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 30 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Dba, ale na kierowniczych stanowiskach. Przecież niżej to nie są ludzie, to są miniony od zapi***alania

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 29 8 miesięcy temuocena: 50% 

  targi się rozpoczęły a nie odbyły...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaś 28 8 miesięcy temu

  Kogo to?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ElCzapo 27 8 miesięcy temuocena: 100% 

  W październiku planowana jest kolejna fala zwolnień w tej grupie ... pewna informacja . Radze szukać pracy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sergiej 26 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Pytanie z innej beczki,wungiel kupywać czy jeszcze czekać aż będzie po 990zł,dla kolegi pytam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jasiu 25 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Odpowiedź jest banalnie prosta. Jak najbardziej kupować, ale i tak go nigdzie nie ma. Więc na jedno wychodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 24 8 miesięcy temuocena: 89% 

  Pan Szynaka to myśl że meble wymienia się co miesiąc jak rachunki za prąd czy gaz? Otóż nie meble wymienia się gdy jest potrzebna lub gdy komuś się znudzą.:-).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 23 8 miesięcy temu

  Tylko że meble tej grupy to idą w świat, ale tak dziwne podejście

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kopyto 22 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie trzymajcie piniędzy a dolary amerykanskie, podobnie jak było za komuny, kiedy każdy trzymał dolary. I to była antyinflacyjna deska ratunku. wielu gromadziło złoto w postaci sztabek albo złotych monet.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 21 8 miesięcy temuocena: 63% 

  A dolar nie ma prawa spaść z rowerka? Bo go siłą będą trzymać, jak te świnie koryta swojego? Jak chciałeś błysnąć, było się brokatem posypać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KneeGrowws 20 8 miesięcy temuocena: 43% 

  Jestem pewien, że Kopyto chodziło o "Nie trzymajcie pieniędzy w PLN", ale przyjdzie taki elemelek z IQ 85 i się przyczepi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 19 8 miesięcy temuocena: 67% 

  A dolar to co to jest?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Odrzucenie 18 8 miesięcy temuocena: 6% 

  Drodzy przyjaciele niebawem 3dni ciemności.Slonce ściemni się jak wlosienny wór a księżyc nie da swojego blasku.Zapalcie poświęcone świece.Za żadne skarby nie zaglądajcie w okna.Zasloncie okna czym się da.Nastapi oświecenie sumień.Niektorym serca pękną gdy uświadomią swoją nędzę i grzechy jakie popełniliśmy.Zostancie z Bogiem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wór się zapadł ? 17 8 miesięcy temuocena: 20% 

  35-ty opowiada poniżej , że ciemność już zapadła , być może w jego skołatanej mózgownicy .. bo u nas akurat słoneczko świeci .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~już zapadła 16 8 miesięcy temuocena: 85% 

  Ciemność już zapadła. Twoje mądre inaczej proroctwa są jej najlepszym przykładem. Ale na szczęście opanowała tylko twoją skołataną mózgownicę. PS. A dlaczego uważasz, że "wlosienne(?) wory" mają zdolność ściemniania się? Czy one się ściemniają na zdalnego pilota, czy trzeba w nich przełączyć jakiś włącznik? No i po co mamy zasłaniać okna, skoro Słońce się ściemni? A te poświęcone świece to kupuje się na plebanii? A po ile jest w ich przypadku tzw. co łaska +VAT?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KneeGrowws 15 8 miesięcy temuocena: 70% 

  Jak mi bóg ma 3 dni ciemności sprezentować, to ja chyba wolę się do szatana zwrócić, to mi przynajmniej ogniem piekielnym poświeci

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 14 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Mamy światowy urodzaj rzepaku a u nas litr oleju po 11 zł.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie marudź 13 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie marudź. Przecież mógłby kosztować np. po 52.76 zł. A jednak nie kosztuje. Zamiast pojękiwać, to mógłbyś raczej wysłać serdeczne podziękowania wicepremierowi od rolnictwa Kowalczykowi (strasznie mądry i elokwentny gość) oraz nowemu narybkowi, nowemu wiceministrowi od trzody chlewnej i areałów buraków - Januszowi Kowalskiemu. Ten ostatni to nawet bardziej inteligentny od tego Kowalczyka, choć mogłoby się wydawać wręcz niemożliwe. Obaj oczywiście z tzw. dobrej (he he) zmiany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Redakcji 12 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Już w pierwszym zdaniu błąd - nie "odbyły się" tylko "rozpoczęły się" powinni być...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~red 11 8 miesięcy temuocena: 80% 

  "Powinno być" a nie "powinni być" polonisto od siedmiu boleści.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 10 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Może czas obniżyć wynagrodzenia księgowym z 20 tyś. na 5 tyś. i tym z promocji.Co tu promować?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pracownik 9 8 miesięcy temuocena: 29% 

  Każdy dostaje taką pensję na jaką zasługuje swoją pracą. Żadna filozofia wpuszczać elementy do wiertarki a i tego nie potrafisz szeregowy pracowniku. Nie umiesz policzyć elementów na palecie a porównujesz się do księgowości która rozlicza codziennie setki faktur. Jak ci nie pasuje to się zwolnij, nikt cie tu nie trzyma przecież...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 8 8 miesięcy temuocena: 83% 

  To aż taką kasę tam zarabiają? A pracownik szeregowy najniższą krajową.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Artur 7 8 miesięcy temuocena: 38% 

  Drodzy przyjaciele oszczędzajcie walutę.Przyda się Wam.Nie kupujcie zbędnych rzeczy.Ida naprawdę bardzo ciężkie czasy.Trzymajcie się i wierzcie.Zostancie z Panem Bogiem.Artur

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nowa szatnia 6 8 miesięcy temuocena: 64% 

  Moze pozwalniac ludzi z biura ? Polowa jest niepotrzebnych

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stefan 5 8 miesięcy temuocena: 33% 

  jak to nie potrzebnych? a kto ci bedzie normy liczył jak nie darmozjady z góry?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marta 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Będą kolejne zwolnienia?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikt 3 8 miesięcy temuocena: 25% 

  Anka, spokojnie. Zaraz będzie wojna i każdy będzie myślał o czym innym niż praca. Politycy już szczują.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anka 2 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Co mają zrobić ludzie pozbawieni pracy? Wszędzie zwalniają. Straszne czasy nas czekają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Oczywiście że tak

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5209 sekundy