REKLAMAPiotr Żuchowski
REKLAMAKisielice1
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 września 2022, 09:20 komentarzy 2
Budowa tężni w Łazienkach Lubawskich - to projekt, który w Lubawskim Budżecie Obywatelskim 2023 zwycięża bez głosowania.

Budowa tężni w Łazienkach Lubawskich - to projekt, który w Lubawskim Budżecie Obywatelskim 2023 zwycięża bez głosowania.

W rekordowym tempie rozstrzygnięto w tym roku Lubawski Budżet Obywatelski. Zwycięski projekt - jako jedyny, który przeszedł proces weryfikacji formalnej - wygrał bez głosowania.

REKLAMAMateusz szauer

- Zakończyła się procedura wyboru projektu do realizacji w ramach Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego. Do Urzędu Miasta wpłynęły dwa wnioski, z których jeden nie spełniał warunków formalnych, w związku z tym laureat „wybrał się sam”, podaje Urząd Miasta Lubawa.


Przyjęty do realizacji projekt zakłada budowę tężni solankowej na terenie Łazienek Lubawskich. 


Tężnia jest to drewniana konstrukcja wypełniona gałęziami tarniny, brzozy lub drzew iglastych. Nad nimi montowane są koryta opadowe, z których po rdzeniu spływa do umieszczonego na dole konstrukcji zbiornika pozostająca w ciągłym obiegu solanka. Wokół tężni powstaje aerozol bogaty w sole, który ma właściwości lecznicze oraz relaksacyjne. Orzeźwia w upalne dni oraz pozytywnie wpływa na układ oddechowy oraz osoby borykające się z różnymi schorzeniami, m.in. nadciśnieniem tętniczym, zapaleniem zatok i alergiami. Czasami tężnie są nazywane „naturalnymi inhalatorami”.

- Zadanie polega na zakupie, transporcie i montażu urządzenia. Zostało pozytywnie zaopiniowane przez Zespół Konsultacyjny Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego i z racji braku „konkurencyjnych” wniosków przyjęte do realizacji w 2023 roku - przybliża szczegóły lubawski magistrat.

Wartość projektu została oszacowana na 200 tys. złotych.

Red. kontakt@infoilawa.pl na podstawie informacji Urzędu Miasta Lubawa.

REKLAMATom-bet
REKLAMAżuchowski

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Iławianin 2 ponad rok temu

    Bardzo dobry pomysł!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Link 1 ponad rok temuocena: 67% 

    W Iławie też tak powinno się stać .

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMARykaczewski
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7319 sekundy