REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 września 2022, 13:23 komentarzy 13

(Fot. archiwum szkoły.)

"Głęboką i kompleksową termomodernizację" przejdzie zespół budynków Liceum Ogólnokształcącego w Iławie. Wyłoniono już wykonawcę inwestycji, której realizacja ma zakończyć się najpóźniej w grudniu 2023 roku.

Już po przetargu na "Termomodernizację i przebudowę" Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej". Przedstawiciele inwestora, samorządowcy Powiatu Iławskiego, są zadowoleni z rozstrzygnięcia.

Będą mogli wykorzystać pozyskaną z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych dotację w wysokości 5 milionów złotych, z budżetu powiatu dokładając do realizacji zadania stosunkowo niewiele, bo 1,8 miliona. Bowiem to właśnie na kwotę 6,8 miliona złotych opiewa najkorzystniejsza oferta złożona w przetargu rozpisanym na realizację tej inwestycji. Wykonania zadania podejmie się olsztyńska spółka WITKA. O zamówienie się starali się jeszcze, bezskutecznie, spółka ASBUD z gminy Grodziczno, której oferta została odrzucona ze względów formalnych, a także Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB - tutaj oferowana cena była wyższa od najkorzystniejszej o ponad 850 tysięcy złotych.

Budynek iławskiego LO przejdzie "głęboką i kompleksową termomodernizację". Po demontażu istniejącej izolacji docieplone zostaną ściany zewnętrzne, a także stropodachy. Przewidziano także wymianę stolarki okiennej w dużej sali gimnastycznej. Wymiany doczekają się instalacje c.w.u. i centralnego ogrzewania, łącznie z wymianą grzejników, a cały budynek zostanie wyposażony w system zarządzania energią. Zostanie także zmodernizowana instalacja elektryczna, a na dachu budynku pojawią się panele fotowoltaiczne. Zakres robót wynika m.in. z przeprowadzonego audytu energetycznego i ma na celu oszczędne gospodarowanie energią - wyzwanie bardzo na czasie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
Swojak

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Lwle 13 ponad rok temuocena: 43% 

  Świetnie, znowu remont w Iławie... a szkoła w Lubawie to co? ....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty nadawaj dalej 12 ponad rok temuocena: 75% 

  a 35-ty i inni absolwenci uniwersytetu wieczorowego , co na to ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~? 11 ponad rok temuocena: 60% 

  Może kadra powinna się trochę więcej przyłożyć do pracy. Na wywiadówkach tylko narzekanie na młodzież. Może nie przyjmować wszystkich chętnych tylko z dobrą średnią. Zrobić selekcję przy rekrutacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Takie tam 10 ponad rok temuocena: 50% 

  Mnie do Żeroma przyjęli właśnie z dobrą średnią. Wiec o co chodzi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M 9 ponad rok temuocena: 86% 

  Ładne te zdjęcie z drona, podoba mi się.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Takie tam 8 ponad rok temuocena: 58% 

  Szkoły średniej nikt na siłę nie wybiera. To każdego wybór. Jak kadra nie pasuje, to można nie iść. A komentarze jak zwykle nie na temat…

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Takie tam 7 ponad rok temu

  Do ij8: cholera i znów muszę się bronić. Po pierwsze wyrażasz się niegramatycznie i niestylistycznie. Wiec, chyba Szkoła średnia to nie Twój wybór. A ja? Jak chcesz wiedzieć to nawet studia udało mi się skonczyc

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ji8 6 ponad rok temuocena: 0% 

  Tak jak i twój. I to ma być argument za kiepską kadrą w liceum? Że na siłę się szkoły nie wybiera? To, że na siłę nikt ci nie każe jeździć po iławskich drogach, nie znaczy, że nie można mówić głośno, że są w tragicznym stanie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kki 5 ponad rok temuocena: 77% 

  Kadra do modernizacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~absolwent 4 ponad rok temuocena: 73% 

  Kadra pedagogiczna do modernizacji.O Tak!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koko 3 ponad rok temuocena: 70% 

  Sa osobnicy w Iławie, którzy mówią o modernizacji pewnej kadry z dyrektorstwem na czele. Nie wiem o co biega?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Takie tam 2 ponad rok temu

  Do Krzysztof: cha cha cha buhachcha

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Chodzi o operacje plastyczne na twój koszt.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4624 sekundy