wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 września 2022, 10:52 komentarzy 4

(Fot. PGE KPR Gryfino.)

Z dużą przewagą rozstrzygnęli na swoją korzyść inauguracyjne spotkanie w I lidze szczypiorniści Jezioraka Iława. W Gryfinie pokonali tamtejszy PGE KPR 35:25.

Już w 9. minucie spotkania było 6:0 dla gości, którzy swoją przewagę utrzymywali przed cały mecz, nie dopuszczając ani razu nawet do remisu. Do przerwy reprezentanci Iławy wypracowali 9-punktowe prowadzenie, aby ostatecznie rozstrzygnąć mecz 1. kolejki na swoją korzyść z 10-punktową przewagą.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Jezioraka Iława był Karol Cichocki, który rzucił 14 bramek.
Za tydzień, w 2. kolejce, Jeziorak po raz pierwszy w nowym sezonie wystąpi przed własną publicznością. W iławskiej hali nad Małym Jeziorakiem 2 października o 15:00 podejmie ekipę KS Szczypiorniak Olsztyn.

Mecz 1. kolejki I ligi
24 września
PGE KPR Gryfino - Szynaka Meble Jeziorak Iława 25:35 (11:20)

Bramki dla Jezioraka rzucali: Karol Cichocki (14), Paweł Malinski (5), Aleksander Kondracki (3), Jan Dembowski (3), po 2: Kacper Cichocki, Patryk Dembowski, Jakub Minder, po 1: Tomasz Zembrzycki, Łukasz Kamiński, Kamil Krieger, Adam Załuski.

Szynaka Meble Jeziorak Iława: Michał Pająk, Aleksander Kondracki, Paweł Malinski, Jan Dembowski, Tomasz Zembrzycki, Łukasz Kamiński, Kamil Krieger, Łukasz Dobrzański, Adam Załuski, Karol Cichocki, Kacper Cichocki, Patryk Dembowski, Jakub Svanberg, Jakub Minder, Igor Rasztęborski, Marcin Prorok.