REKLAMAKurza góra
REKLAMAPracownia

(Fot. PZŻ.)

Poznaliśmy mistrzynie i mistrzów Polski w żeglarskich klasach olimpijskich. Jest wśród nich Wiktoria Gołębiowska, zdobywczyni złota w seniorskiej klasie ILCA 6. 

Wiktoria Gołębiowska, wychowanka MOS-u Iława, obecnie reprezentująca barwy toruńskiego UKŻ Wiking, stanęła na najwyższym stopniu podium podczas rozegranych w ten weekend w Górkach Zachodnich mistrzostw Polski w żeglarstwie. 


Mistrzostwa Polski w żeglarskich klasach olimpijskich za nami. W Gdańsku, w Górkach Zachodnich, rywalizowało ponad 150 zawodników i zawodniczek. Medale rozdano w klasach ILCA 6, ILCA 7 i 470. W windsurfingowej klasie iQFoil nie udało się rozegrać żadnego wyścigu z uwagi na zbyt słaby wiatr.


Słabe warunki wiatrowe towarzyszyły zawodnikom od samego początku do końca regat. W klasie ILCA 6 i ILCA 7 komisji sędziowskiej udało się przeprowadzić zaledwie 4 wyścigi, w klasie 470 odbyło się pięć wyścigów. Szczęścia do wiatru nie mieli windsurferzy. Polski Związek Żeglarski szuka teraz nowego terminu na rozegranie mistrzostw Polski.

W klasie ILCA 6 klasą dla siebie była Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń), która wygrała trzy z czterech wyścigów i po raz drugi w swojej seniorskiej karierze zdobyła mistrzostwo Polski. Poprzednio triumfowała na tym samym akwenie w 2019 roku.

- Cieszę się z tego sukcesu, bo ciężko na niego zapracowałam. To sukces całego teamu, który ze mną pracuje. Byłam bardzo skoncentrowana, bo warunki na trasie były trudne, trzeba było szukać tego wiatru na trasie i perfekcyjnie wykorzystywać każdą zmianę. Stawka była bardzo silna, ale ja skupiałam się na sobie, nie na rywalkach. Miałam robotę do zrobienia i ją wykonałam najlepiej, jak potrafiłam - mówi Wiktoria Gołębiowska.

Srebrny medal wywalczyła Lilly May Niezabitowska (Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg), a brąz przypadł Magdalenie Kwaśnej, dla której był to pierwszy start w klasie ILCA 6 od czasu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Przez ten czas Magda skupiała się na żeglowaniu na jachtach oceanicznych i na studiach na kierunku stomatologia. Tym razem medalu nie zdobyła jedna z faworytek, Agata Barwińska (MOS Iława). 

ILCA 6 seniorki

1. Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń).
2. Lilly May Niezabitowska (Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg).
3. Magdalena Kwaśna - (Chojnicki Klub Żeglarski).

Wiktorii gratulujemy sukcesu!

PZŻ/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABratian
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.52 sekundy