REKLAMAZDZ
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 września 2022, 11:57 komentarzy 27

(Fot. OSP Susz/archiwum.)

Prokuratura Rejonowa w Iławie postawiła zarzut kierującemu ciężarówką, która w miniony wtorek (20 września) w Suszu przejechała po leżącym na jezdni pieszym. Kierowca ten odjechał z miejsca zdarzenia. Śledczy przedstawili mu zarzut spowodowania wypadku, w wyniku którego poszkodowany doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kierowca nie przyznaje się do winy.

Prokuratura Rejonowa w Iławie wszczęła śledztwo w sprawie wypadku, do jakiego doszło równo tydzień temu na ulicy Iławskiej w Suszu

Było już po zmroku, a na drodze panowały trudne, deszczowe warunki, gdy ciężarówka przejechała tam po pieszym. Kierujący zespołem pojazdów odjechał wówczas z miejsca wypadku, jednak jego tożsamość została ustalona. 

- Kierującemu zespołem pojazdów ciężarowych przedstawiono zarzut z art. 177 par. 2 Kodeksu karnego, tj. spowodowania wypadku, którego skutkiem był ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego - mówi Jan Wierzbicki, Prokurator Rejonowy w Iławie. - Mężczyzna ten nie przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia - dodaje szef iławskiej prokuratury. - Mogę potwierdzić, że ciężarówka przejechała po pieszym, który leżał na jezdni.

Wiadomo ponadto, że kierujący był trzeźwy. Natomiast wyniki badania stanu trzeźwości poszkodowanego nie są jeszcze znane.

Dodajmy, że Kodeks karny przewiduje sankcje nie tylko za spowodowanie wypadku komunikacyjnego, ale także za ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy rannemu. Na razie jednak nie wiadomo, czy kierujący ciężarówką usłyszy dodatkowo takie zarzuty; o tym, jak mówi szef iławskiej prokuratury, zadecydują wnioski z gromadzonego materiału dowodowego. W tym momencie śledczy nie ujawniają, czy kierujący faktycznie zbiegł z miejsca wypadku, świadomie pozostawiając na jezdni poważnie rannego mężczyznę, czy też odjechał np. nie zdając sobie sprawy, że doszło do takiego zdarzenia.


Za spowodowanie wypadku, którego następstwem jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego grozi kara od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMAAndrzejki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2818 sekundy