REKLAMAmodera2
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 września 2022, 09:15 komentarzy 1

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Prawie codziennie iławscy policjanci interweniują wobec kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”, bądź nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Tak było również podczas minionego weekendu.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących policjanci zatrzymali w piątek (23 września), po godzinie 17:00. Funkcjonariusze podczas patrolu Susza zauważyli kierującego renaultem, który nie zastosował się do znaku C-8 „nakaz jazdy w prawo lub w lewo”. Jak się okazało, przyczyną takiego zachowania był brak uprawnień do kierowania samochodem. Teraz 73-latek będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Kolejnego kierującego bez uprawnień zatrzymali policjanci w Iławie, podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze zatrzymali jadącego fordem 35-latka, ponieważ kilka minut po godzinie 23:00 jeździł ulicami miasta, nie mając włączonych... świateł bezpieczeństwa.

Natomiast w sobotę (24 września) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności okazało się, że 60-latek kierował jednośladem, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem.

Tymczasem w Sampławie policjanci zatrzymali kierującego BMW. Mężczyzna ten w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 75-latkowi, a jego konto powiększyło się o 13 punktów karnych.

Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci w Jędrychowie. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili go w policyjnych systemach. Okazało się, że 59-latek kierował audi, mając aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Natomiast kolejnego kierującego z aktywnym sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi policjanci zatrzymali w Iławie. Okazało się, że pomimo wyroku sądu 31-latek nadal jeździł ulicami miasta, prowadząc volkswagena.

Tymczasem w Lubawie 55-latek wspólnie ze swoją znajomą postanowił pojechać na stację benzynową po alkohol, kiedy zabrakło go podczas wspólnego biesiadowania. Jednak gdy mężczyzna przeoczył zjazd na stację, próbując zawrócić, wjechał do rowu. W trakcie dalszych czynności okazało się, co było przyczyną takiego zachowania 55-latka. Mieszkaniec Otwocka kierował volvo, mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wspólnie ze swoją znajomą zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~123 1 12 miesięcy temu

    DLACZEGO MIŁ MIEĆ WŁĄCZNE ŚWIATŁA BEZPIECZENSTWA PROWADZIŁ PRACE DROGOWE?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6951 sekundy