REKLAMALuxHair
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 września 2022, 11:58 komentarzy 3

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Znany miejscowym funkcjonariuszom z wielu wcześniejszych interwencji mieszkaniec Iławy w wieku 19 lat poniesie odpowiedzialność za swoje "lepkie ręce". Tylko w ostatnim czasie dokonał 4 kradzieży niezabezpieczonych jednośladów - wynika z ustaleń mundurowych.

REKLAMAMateusz szauer

19-latek właśnie prowadził skradziony jednoślad, gdy na jednej z ulic w mieście zauważyli go policjanci.

Iławscy mundurowi prowadzili postępowania dotyczące kradzieży rowerów. Ostatnie zgłoszenie otrzymali w miniony poniedziałek (26 września). 

- W trakcie czynności, w tym przyjmowania kolejnych zawiadomień i przesłuchiwania świadków, funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobnym sprawcą kradzieży jednośladów jest znany im z wcześniejszych interwencji 19-latek - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - I tak funkcjonariusze, jadąc jedną z ulic w mieście, zauważyli mężczyznę i zatrzymali go z kolejnym skradzionym rowerem. 

Okazało się, że młody mieszkaniec Iławy w ostatnim czasie ukradł aż cztery jednoślady. 19-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. 

Dwa z ukradzionych przez młodego iławianina rowerów udało się odzyskać; w najbliższym czasie trafią do prawowitych właścicieli.

Przypominamy!

 • - Kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie, musimy pamiętać, aby faktycznie z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym miejscem ogólnodostępnym!
 • - Nawet zostawiając jednoślad w piwnicy, na balkonie, czy na klatce schodowej, przypnijmy go do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany, ale przede wszystkim zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce.
 • - Kiedy zostawiamy rower na klatce schodowej, pamiętajmy, aby zamykać drzwi wejściowe i poprośmy innych mieszkańców bloku, by też to uczynili. Pilnujmy też, aby administrator naszego budynku zadbał o sprawne działanie domofonu.
 • - Pozostawiając rower w miejscu ogólnodostępnym, starajmy się zostawić go w miejscu monitorowanym, np. obok kamery miejskiej.
 • - Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży przekazanie tych danych policji znacznie ułatwi odzyskanie jednośladu.
 • - Jeżeli mamy możliwość, ubezpieczmy swój rower od kradzieży.
 • - Pamiętajmy także, że łupem padają nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany, taki jak licznik, pompka, czy zawieszone torby.

f

Na podstawie: KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMApellet2
REKLAMAżuchowski

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Prośba 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Droga Redakcjo, dlaczego nie podajecie przynajmniej imienia i pierwszej literki nazwiska przestępcy. W tym wypadku nie ma wątpliwości co do tego, że 19latek jest złodziejem, to proszę o inicjały, przynajmniej tyle.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ar 2 ponad rok temu

  A nie D.S. z Biskupca?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tm 1 ponad rok temu

  M.P

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMARykaczewski
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4776 sekundy