REKLAMAHullo
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2022, 11:28 komentarzy 14

(Fot. KPP w Iławie.)

Jedno auto zostało odholowane na koszt właściciela, dwaj kierowcy dostali mandaty - to finał dzisiejszej porannej akcji policji na ulicy Jagiellończyka w centrum Iławy.

Wąska uliczka, gdzie trudno o miejsce parkingowe, to miejsce, gdzie często można zobaczyć niepoprawnie zaparkowane samochody. Mieszkańcy powiadomili o tym policję.

Skorzystali m.in. z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


KMZB to narzędzie informatyczne, za pomocą którego mieszkańcy mają realny wpływ na poziom bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Za pomocą aplikacji każdy, kto posiada dostęp do Internetu, może dokonywać anonimowych zgłoszeń zagrożeń obserwowanych w swoim najbliższym otoczeniu. I tak stało się w przypadku jednej z iławskich ulic. 


Okoliczni mieszkańcy, oprócz zgłoszenia telefonicznego, również za pomocą aplikacji KMZB zgłosili parkowanie w miejscu, gdzie stoi znak B-36 "zakaz zatrzymywania się" z tabliczką T-24 oznaczającą, że samochód, który tam się znajdzie, zostanie odholowany na koszt właściciela. 

W piątek (30 września) w godzinach porannych policjanci pojechali zweryfikować zgłoszenie. 

- W trakcie czynności ujawnili dwa nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, jeden z nich został odholowany - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Podczas usuwania drugiego z pojazdów na miejsce przyszli obaj kierowcy, którzy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami - dodaje.

Iławska policja zachęca mieszkańców do korzystania z mapy. Jak pokazuje dzisiejsza interwencja, funkcjonariusze reagują na sygnały przekazywane za pośrednictwem tej aplikacji.

Na podstawie: KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Sołtys 14 2 miesiące temu

  Kiedyś była to ulica dwu kierunkowa, był postój taxi i było ok. A teraz co jest???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dudek 13 2 miesiące temuocena: 62% 

  Lepiej by zrobili porządek z parkingami Pod Kasztanem/uCzapy. Szerokość miejsc jest niezgodna z prawem (co najwyżej dla Fiatów 126p) i co chwilę samochody są porysowane!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TicTac 12 2 miesiące temuocena: 47% 

  Ubecja rządzi!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~TicTac 11 2 miesiące temuocena: 0% 

  Za dużo pseud prawilnych filmów się naoglądałeś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Inna 10 2 miesiące temuocena: 90% 

  Karać karać i jeszcze raz karać A te szorty co wożą piach bez plandek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z życia wzięte 9 2 miesiące temu

  Do inna.... Te szroty napędzają gospodarkę zbyt duza inflacja nie pozwala im wyszukiwać na glanc tych szrotow oni ratują się jak mogą ale w tym kraju to trzeba być odważnym żeby coś mieć trzeba kraść pod warunkiem że umiesz kraść tak jak politycy a zwykłym szarakom mydlą oczy ze oni mają władzę i im wszystko wolno

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Auto 8 2 miesiące temuocena: 84% 

  Dziękujemy za szybką akcje, więcej takich gamoni parkuje. Oczywiście kodeks musi znać co wolno a co nie. Nawet opornym samochód odebrać i na licytację nauczy się parkować jak drugi kupi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Han Solo 7 2 miesiące temuocena: 71% 

  nieźle - 7 zgłoszeń na mapie zagrożeń i interwencja skuteczna, nieopodal na uliczce przed Sądem zgłoszeń 77 i nadal sobie parkują

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jurek 6 2 miesiące temuocena: 73% 

  to jest ta ulica gdzie rowerzyści nagminnie jeżdżą pod prąd. Gdy na końcu ulicy kierowca skręcający w lewo zjeżdża na lewą stronę jezdni, to często spotyka się z oburzeniem jadącego w złym kierunku rowerzysty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mon 5 2 miesiące temuocena: 50% 

  A nie ma tam kontraruchu? Ulicę z kontraruchem można rozpoznać po znakach. Najczęściej występują tam oznaczenia "droga jednokierunkowa" i "zakaz wjazdu" od strony przeciwnej wraz z adnotacją "nie dotyczy rowerów". Kontraruch występuje najczęściej na ulicach, gdzie prędkość wynosi maksymalnie 30 km/h lub mniej. Nie wiem czy znaki są na Jagiellończyka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 4 2 miesiące temuocena: 82% 

  Dziś ok godz.10.30 przy ratuszu na ul.Dąbrowskiego widziałem patrol policji,kierująca osobówką pani polocjantka rozmawiała przez telefon komórkowy z miłym uśmiechem,siedzący obok kolega też bardzo zadowolony.Tak łamią przepisy ruchu drogowego.I tu ,co wolno wojewodzie to nie tobie.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XXX 3 2 miesiące temuocena: 80% 

  Zwykły obywatel zaraz mandat by dostał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawy 2 2 miesiące temuocena: 42% 

  W oczy zakolił bardziej telefon czy zadowolenie obu policjantów?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5232 sekundy