REKLAMACatering
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 października 2022, 09:00 komentarzy 1

(Fot. WITD w Olsztynie.)

Grzywna w wysokości 15 tysięcy złotych grozi przewoźnikowi, który na trasie Iława-Sampława realizował transport piachu, przeładowany o prawie 5 ton. Taka sama kara grozi załadowcy. To efekt kontroli, jaką w ostatni czwartek przeprowadzili na trasie wojewódzkiej pod Iławą inspektorzy transportu drogowego.

O 4,7 tony za dużo ważył samochód ciężarowy przewożący piach, zatrzymany przez inspektorów z oddziału terenowego z Iławy. Pojazd dodatkowo był niesprawny technicznie - stwierdzono wycieki płynów eksploatacyjnych.

W czwartek (29 września) w okolicach Iławy, na trasie wojewódzkiej do Sampławy, patrol Inspekcji Transportu Drogowego z oddziału w Iławie zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy przewożący piach. 

- Samochód z przewożonym ładunkiem ważył 36,7 tony zamiast dopuszczalnych 32 ton - podają inspektorzy. - Tak duża masa ładunku spowodowała także przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej na drogę o 4,10 tony, czyli aż o 22,78%. 

Niewłaściwy tonaż nie był jedyną nieprawidłowością stwierdzoną podczas kontroli. Ponadto przeładowany pojazd był niesprawny technicznie – stwierdzono wycieki płynów eksploatacyjnych z komory silnika oraz kierowca nie zabezpieczył odpowiednio przewożonego materiału.

Nieprawidłowy transport wstrzymano i kierowcy wydano bezwzględny zakaz dalszej jazdy z powodu złego stanu technicznego pojazdu oraz przewożenia zbyt dużej ilości ładunku. Kierowcę ukarano też mandatami karnymi. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, które jest zagrożone karą w wysokości 15 tysięcy złotych. Konsekwencje poniesie także załadowca piachu, któremu również grozi 15 tysięcy złotych kary.

WITD w Olsztynie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Inna 1 2 miesiące temuocena: 56% 

    Pytanie gdzie plandeka Karać wszystkie złomy które jeżdżą ta trasą Haha

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.468 sekundy