wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 października 2022, 17:24 komentarzy 1

Złe dobrego początki - tak można powiedzieć o dzisiejszym meczu Jezioraka Iława z zajmującym 11. miejsce w IV-ligowej tabeli DKS-em Dobre Miasto.

Początek tego spotkania należał do gości, którzy prowadzili już 2:0. Później skuteczni byli już tylko gospodarze, którzy zdobywali kolejne bramki, aż do stanu... 5:2!

9. kolejka forBET IV ligi
Jeziorak Iława - DKS Dobre Miasto 5:2 (1-2)
5:2 - Jakub Słomski (89')

Mecz nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. Jeziorak stracił bramkę już w 7. minucie, kiedy to na listę strzelców DKS-u wpisał się Jakub Chojnowski. W 22. minucie prowadzenie gości podwyższył na 2:0 Kacper Chojnowski. Chwilę wcześniej rzutu karnego dla Jezioraka nie strzelił Michał Kwiatkowski - bramkarz gości wyczuł intencje piłkarza i obronił strzał. Do przerwy Jeziorakowi udało się odpowiedzieć jednym trafieniem; zdobywcą bramki kontaktowej był Krzysztof Kressin.

W drugiej odsłonie, na początku, goście dwukrotnie mieli swoje szanse na strzelenie kolejnych bramek, ale doskonałe interwencje bramkarza Jezioraka zapobiegły utracie goli. Za to Jeziorak był skuteczny. W 56. minucie wyrównał Michał Bartkowski, który przeprowadził szybką akcję lewą stroną i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości. Jeziorak dalej szukał swoich szans strzeleckich i udało się w 65. minucie, kiedy to Kota Imamoto dograł piłkę w pole karne,  wprost na głowę kapitana Jezioraka, a ten ładnym strzałem umieścił piłkę w siatce gości. Wynik 3:2 wciąż nie satysfakcjonował iławian i w 74. minucie, po akcji dwójki Kruczkowski/Sedlewski ten drugi podwyższył na 4:2. I na tym biało-niebiescy się nie zatrzymali. Wynik spotkania ustalił na 5:2 w 89. minucie meczu Jakub Słomski, który wykorzystał dośrodkowanie Michała Kwiatkowskiego. W ten sposób Jeziorak ostatecznie cieszył się z wysokiego zwycięstwa, chociaż już przegrywał 0:2.

Jeziorak Iława: Włodarczyk - Kłosowski, Kressin, Kwiatkowski, Bartkowski, Kuciński, Leszczenko, Sedlewski, Sagan, Kota, Kruczkowski.

W następnej kolejce, 9 października, Jeziorak zagra na wyjeździe z Granicą Kętrzyn.

Jeziorak Iława - DKS Dobre Miasto 5:2