REKLAMAprawnik24
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 października 2022, 14:13 komentarzy 1

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Powraca "Suska satyra" - przegląd piosenki harcerskiej. Organizator, 17. Suska Drużyna Harcerska, wpadł na pomysł przeprowadzenia festiwalu w formule nawiązującej do dwóch znanych programów muzycznych typu talent show. 

Harcerski biwak w ramach festiwalu potrwa od 7 do 9 października. Centralne wydarzenie zaplanowano na sobotę, 8 października w Suskim Ośrodku Kultury. 

- Podczas festiwalu odbędzie się przegląd piosenki oparty o cztery gatunki: harcerska, turystyczna, satyryczna oraz poezja śpiewana. Każdy występujący musi przedstawić trzy z czterech podanych gatunków - podaje 17. Suska Drużyna Harcerska. - Festiwal "Suska satyra" podzieliliśmy na dwie kategorie: "The Voice of Susz" (soliści) oraz "Bitwa na głosy" (drużyny). 

Na godzinę 17:00 w nadchodzącą sobotę zaplanowano występy finalistów festiwalu, które - w charakterze supportu - poprzedzą występ zespołu Wszyscy byliśmy harcerzami. Na te koncerty harcerze serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy i innych zainteresowanych; wstęp jest wolny. 

Warto dodać, że harcerski festiwal muzyczny w Suszu wraca po dość długiej przerwie. Jak nas informują harcerze, poprzednia edycja konkursu odbyła się w 2015 roku, w ramach obchodów 10. urodzin drużyny. Ogółem "Suska satyra" jest kontynuacją malborskiego "Satyrykonu"; w Suszu była organizowana od 2010 roku.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Suszanka 1 miesiąc temuocena: 100% 

    Super inicjatywa!!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMAAndrzejki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1622 sekundy