REKLAMAChoinki
REKLAMAOlszta

(Fot. Iławskie WOPR.)

Z końcem września zakończyła swoją służbę na wodach najdłuższego polskiego jeziora załoga wodnej karetki pogotowia. Natomiast dostępni pozostają ratownicy z iławskiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ich pomoc była potrzebna dzisiaj rano.

Chociaż to już październik i wielu wodniaków zakończyło sezon 2022, wciąż zdarzają się sytuacje, gdy na wodach najdłuższego polskiego jeziora albo na którejś z wysp potrzebna jest pomoc. Tak właśnie stało się w niedzielę, 2 października w godzinach porannych.

Wpłynęło wówczas zgłoszenie, że na wyspie Wielka Żuława dwunastoletnie dziecko dostało napadu padaczki.

- Od października na Jezioraku nie dyżuruje już karetka wodna, w związku z tym natychmiast wysłaliśmy naszą łódź na miejsce zdarzenia - relacjonują ratownicy z iławskiego oddziału WOPR. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i pilnym transporcie młodego poszkodowanego na stały ląd - do miejsca przekazania kołowej karetce pogotowia - dodają.

WOPR Iława informuje, że wciąż pozostaje w gotowości na wodzie. Zapamiętaj numer ratunkowy nad wodą: 984.

Na podstawie informacji WOPR w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMABetiko

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3566 sekundy