REKLAMAmodera2
REKLAMAOlszta
Wieża ciśnień na osiedlu Podleśnym to jedno z ulubionych miejsc artystki.

Wieża ciśnień na osiedlu Podleśnym to jedno z ulubionych miejsc artystki.

"W relacji" - to tytuł nowej wystawy malarki z Iławy Agaty Topolewskiej. Wernisaż odbył się w wieży ciśnień na osiedlu Podleśnym w poniedziałek, 3 października.

Tematem prezentowanej wystawy jest ukazanie relacji człowieka z przestrzenią.

Jak mówi artystka:

Człowiek współistnieje z miejscem, które czasami wybiera, a czasami zastaje. Niejako wchodzi z nim w relację i następuje wzajemne współokreślanie się człowieka i miejsca, tworzy się nowa historia. 

Fascynuje mnie zarówno wybór przestrzeni, jak i stosunek różnych ludzi do danego miejsca. To, co jednych przyciąga, dla innych jest odrażające. Dużą rolę w postrzeganiu przestrzeni odgrywa zarówno charakter człowieka, jak i kontekst tego, dlaczego tam się znalazł - tak jak w obrazie "Dwie''. Leżąca kobieta i pies zostali umieszczeni w dość nieoczywistym, na pierwszy rzut oka, dziwnym miejscu wypełnionym rurami i pokrętłami. Tym miejscem jest węzeł ciepłowniczy, w którym przyjaciółka wykonywała ważny, wielogodzinny projekt. Przez to przestrzeń zyskała nowy wymiar. Stała się miejscem pracy i spotkań w gronie przyjaciół w trudnym czasie podczas pandemii. 

Niektóre prace przedstawiają synów malarki w różnych sytuacjach i miejscach. Najważniejszą jednak relacją dla autorki jest dialog człowieka z naturą - o tym również mówią jej obrazy.

Wystawa została zaaranżowana na dwóch kondygnacjach wieży ciśnień na ulicy 1 Maja w Iławie - na skraju osiedla Podleśnego.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Urząd Miasta w Iławie i Info Iława.

"W relacji" - wernisaż wystawy Agaty Topolewskiej w wieży ciśnień na osiedlu Podleśnym.

Ilość zdjęć 24

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8578 sekundy