REKLAMAOrange
REKLAMAmetroouse
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 października 2022, 09:51 komentarzy 13

(Fot. Info Iława.)

Piosenki polskie i ukraińskie, a także poezja z kraju naszego wschodniego sąsiada - to utwory, które można było usłyszeć podczas poniedziałkowego koncertu "Ukraińska nadzieja" w Kinoteatrze "Pasja" w Iławie.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku wraz z Miejską Biblioteką Publiczną i Iławskim Centrum Kultury. Wykonawcami byli chór VIVAT i Salonik Poetycki działające pod skrzydłami Stowarzyszenia. Gościnnie wystąpiła też wokalistka-uchodźczyni z Ukrainy.

Koncert ten był finałowym wydarzeniem zadania "Cztery oblicza kultury", realizowanego przez Uniwersytet III Wieku razem z Miejską Biblioteką Publiczną w Iławie w ramach projektu "Dialog w działaniu". Scenariusz koncertu przygotowała Aleksandra Skubij, a oprawę muzyczną Alicja i Wojciech Szymańscy.

Publiczność wysłuchała piosenek polskich i ukraińskich przeplatanych poezją ukraińską.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPS QUALITY

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~As 13 miesiąc temuocena: 100% 

  Smutne, że nie ma też flagi polskiej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 12 miesiąc temuocena: 27% 

  Jakie pierdoły wymyślają.Skubij wymyśl scenariusz na poprawę jakości kultury prowadzonej przez koleżankę nauczycielkę Miłosz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chwała Ukrainie 11 miesiąc temuocena: 43% 

  A były wcześniej informacje zapowiadające ten koncert?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty pójdzie do piekła 10 miesiąc temuocena: 100% 

  ten mędrzec 35-ty napisał : "" Ale najwyraźniej popełniłem grzech śmiertelny"" czyli pójdziesz do piekła

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zamilcz czerwony 9 miesiąc temuocena: 50% 

  a dwa pięterka znowu pokłady chamstwa 35-tego . zadufany i samozachwycony geniusz próbuje znowu pouczać innych . ODPIMPAJ SIĘ DZIĘCIOLE od innych , bo zaczniemy wspominać czasy ormo i pzpr .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~slava 8 miesiąc temuocena: 87% 

  Nudny jesteś. Ciągle piszesz wierszem, jakbyś naoglądał się za dużo Pana Tadeusza. Internet stworzony jest dla takich, jak Ty. Szalej, szalej, tylko sobie nóżki nie połam, koziołku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chwała do Slavy 7 miesiąc temuocena: 16% 

  Elokwencją to raczej Ty próbujesz tutaj błyszczeć. Brnąc przy okazji w coraz głębsze pokłady chamstwa. A także w wręcz bezdenne zadufanie i samozachwyt nad geniuszem swych myśli. Tylko że ilość wypisywanych przez Ciebie liter ma się zupełnie odwrotnie proporcjonalnie wobec marnych zasobów Twej kultury osobistej. W sumie można stwierdzić, że jesteś dość pociesznym, choć bardzo aroganckim, bufonem. A ja się tylko pytałem czy były wcześniej jakieś informacje o opisywanej imprezie, gdyż nigdzie ich nie widziałem. I tylko tyle. Ale najwyraźniej popełniłem grzech śmiertelny, ponieważ od razu spotkałem się z Twą, kulturalną inaczej, napastliwą odpowiedzią. I daruj już sobie tę swoją szafę, gdyż nie wszyscy, pewnie tak jak Ty, mają zwyczaj przesiadywać w takich meblach. A teraz żegnam, ponieważ dalsze prowadzenie dyskusji z osobnikiem Twego pokroju, jest najwyraźniej kompletną stratą czasu, jak i obrazą godności osobistej. Jeśli chcesz, to nadymaj się dalej. Tylko uważaj, abyś się nie rozpękł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Slava 6 miesiąc temuocena: 70% 

  Widzę, że chcesz tutaj zabłysnąć elokwencją i pisaniem o niczym, ale wróć do tej szafy jednak, bo nawet nie znasz mojej osoby, a pocisz się w Internecie, jak jakiś niespełniony coach asertywnej rozmowy o emocjach, który nie może znieść tego, że w pierwszym komentarzu miałem rację. Powtórzę: Jeśli moja pierwsza odpowiedź uraziła Cię delikatny człowieku, to znaczy, że jest coś z Tobą nie tak.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chwała 5 miesiąc temuocena: 28% 

  Nadal Slavo jesteś swoiście kulturalną i uprzejmą osobą...Ale może już zakończ prezentowanie swej swoiście empatycznej osobowości. Już wszystko o niej wiadomo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~slava 4 miesiąc temuocena: 72% 

  A co Ty jesteś człowiekiem specjalnej troski, że mój wcześniejszy komentarz jest dla Ciebie niekulturalny? Aż strach pomyśleć, co będzie, jeśli ktoś naprawdę zachowa się w stosunku do Ciebie niekulturalnie. Pewnie schowasz się do szafy i zaczniesz rozmawiać z ubraniami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chawła 3 miesiąc temuocena: 31% 

  Dziękuję Ci Slavo za swoiście uprzejmą i kulturalną radę. Bez dalszych komentarzy. Ludzie, co z Wami?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~slava 2 miesiąc temuocena: 61% 

  Były, były, tylko trzeba się trochę zainteresować, co się dzieje w mieście. Nikt Ci do drzwi nie zapuka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no i jest 1 miesiąc temuocena: 56% 

  tym razem nie skomentuję , ale na widowni kogoś tam widzę .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAAndrzejki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4168 sekundy