REKLAMAzoomi
REKLAMAZielona aleja

Odeszli od nas

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2022, 09:57 komentarzy 3

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Ze smutkiem przekazujemy informację o śmierci śp. Zenony Suwińskiej. Zmarła iławianka aktywnie działała w środowiskach senioralnych w naszym mieście. Jako dziecko była świadkiem tragedii Powstania Warszawskiego 1944; tymi wspomnieniami kilkakrotnie dzieliła się publicznie podczas organizowanych w naszym mieście oficjalnych uroczystości.

Ostatnie takie wystąpienie miało miejsce 1 sierpnia tego roku na placu przed ratuszem w Iławie - podczas miejskich obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Śp. Zenona Suwińska przedstawiła wówczas wspomnienia swojej rodziny z czasów Powstania; sama była wówczas dzieckiem. Wojenne wspomnienia Zmarłej opublikowano również w książce pt. „Dzieci Wojny. Wspomnienia”, wydanej przez Stowarzyszenie Dzieci Wojny w Iławie. Śp. Zenona Suwińska działała w tym Stowarzyszeniu, powołano ją również do Miejskiej Rady Seniorów w Iławie - kadencji na lata 2019-2024.

Tak pożegnał Zmarłą Urząd Miasta w Iławie:

Pani Zenona była aktywną działaczką zaangażowaną w sprawy seniorów w Iławie, a jej wspomnienia pozostaną dla nas drogocennym dziedzictwem, skarbnicą wiedzy i doświadczeń dla wielu pokoleń mieszkańców. Wspaniała i niezwykle silna kobieta, a przede wszystkim dobry człowiek. 

Rodzinie i Bliskim przekazujemy szczere wyrazy współczucia.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi
Artykuł załadowany: 0.2846 sekundy