REKLAMAZDZ
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2022, 11:23 komentarzy 4

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Tzw. kolekcjonerski blankiet prawa jazdy okazał podczas policyjnej kontroli w Sampławie (powiat iławski) 43-letni kierujący BMW.

Jak się okazało, mężczyzna kilka lat temu stracił uprawnienia do kierowania za jazdę "na podwójnym gazie". Chciał jednak jeździć dalej i postanowił rozwiązać problem, kupując... nielegalne, fałszywe "prawko".

Iławscy policjanci we wtorek podczas pomiaru prędkości w Sampławie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW. 

- Mężczyzna ten w terenie zabudowanym jechał z prędkością 77 km/h - wyjaśnia przyczynę kontroli st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili go w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że prawo jazdy, które 43-latek pokazał policjantom, jest fałszywe. 

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna kilka lat wcześniej stracił uprawnienia, ponieważ kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Dlatego, aby jeździć dalej, postanowił kupić nielegalnie prawo jazdy. Mieszkaniec powiatu ostródzkiego został zatrzymany i w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem grozi bowiem odpowiedzialność karna. 

Kodeks karny w art. 270 mówi o tym, że 

§ 1 Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Na podstawie: KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

TEMATY na sygnale
REKLAMAPS QUALITY

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Szkieł 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  To się wybielił :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirek N. 3 2 miesiące temuocena: 75% 

  Bohater spod Monte Cassino...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sylwek 2 2 miesiące temuocena: 86% 

  Usadzić typa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nh7 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  szkoda siana, lepsza wysoka grzywna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8071 sekundy