REKLAMAincome2
ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2022, 10:57 komentarzy 8

(Fot. UM w Iławie.)

W listopadzie ruszą prace związane z przebudową skrzyżowania Alei Jana Pawła II z ulicą Ziemowita w Iławie na rondo. 

Właśnie została podpisana umowa na realizację tej inwestycji. Czy po przebudowie - już jako rondo - to skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze? Na razie jest wśród iławskich "czarnych punktów", tj. tych miejsc w mieście, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków i kolizji.

Dla przykładu, zgodnie z raportem Komendy Powiatowej Policji w Iławie, w roku 2020 na Alei Jana Pawła II odnotowano 16 zdarzeń drogowych (w tym 6 wypadków, w których 7 osób zostało rannych); rok wcześniej było ich 15, w tym 2 wypadki i 13 kolizji. Najczęściej do tych zdarzeń dochodziło właśnie na skrzyżowaniu z ulicą Ziemowita. 

Teraz skrzyżowanie zostanie przebudowane.

- Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski podpisał umowę na przebudowę skrzyżowania Alei Jana Pawła II z ulicą Ziemowita i ulicą Kwiatową na skrzyżowanie typu rondo. Wykonawca rozpocznie pracę w listopadzie - podał Urząd Miasta w Iławie.

Roboty wykona firma WNORTEX sp. z o.o. z Dywit za kwotę 227 292,33 zł brutto. Ma na to 4 miesiące. 

Inwestycja zbiega się w czasie z budową w pobliżu dużego parku handlowego. Po jego otwarciu można się spodziewać, że natężenie ruchu na iławskiej "obwodnicy" jeszcze wzrośnie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Dego 8 7 miesięcy temuocena: 25% 

  W końcu, to już dawno powinno być zrobione, Kopaczewski zostanie za te zaniedbania rozliczony.Tylko, żeby nie wybudowali takiego ronda jak na Wyszyńskiego. Iława stan umysłu radnych z burmistrzem na czele...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też kierowca 7 7 miesięcy temuocena: 86% 

  A przy okazji... Czy ktoś wie co się właściwie buduje naprzeciw cmentarza, na miejscu dawnego Zajazdu koło Mc Donalda? Tam też będzie niezły cyrk z wjazdem i wyjazdem. Podobnie jaki już jest z wjazdem na parking koło Maca. Na obwodnicy Jana Pawła od strony ronda na ul. Ostródzkiej stoi wyraźny zakaz skrętu w lewo właśnie na ten parking. Ale dla niektórych tzw. kierowców nie ma to żadnego znaczenia i pchają się tamtędy na upartego po wymarzonego wieśmaka. Przy okazji tamując zarówno ruch od strony pobliskiego przejścia dla pieszych ze światłami jak i automatycznie zatrzymując ruch od strony ronda w oczekiwaniu na możliwość tego bezczelnego manewru.. Już kilka razy widziałem tam niezłe zamieszanie. I o dziwo, zawsze samochody sprawców tego karygodnego łamania przepisów miały rejestrację NNM. Przypadek? Faktycznie, że jedyny wjazd na ten parking jest jak na razie dość niefortunny, ale zasady są zasadami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 6 7 miesięcy temuocena: 8% 

  Owe rondo to frobota radnego Dariusza. On nie lubi podobno gęgać, ale lata po mieście i od ludzi wiele wie. WSzystko róbcie by się załapał na kolejną kadencję.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 5 7 miesięcy temuocena: 53% 

  I mokry sen iłafiakuf się spełnia. Za taką kwotę, to będzie popylina podobna do tej przy Kauflandzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 4 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Narysują farbą kółko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 3 7 miesięcy temuocena: 63% 

  No w końcu! Tego było trzeba :-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~on 2 7 miesięcy temuocena: 77% 

  4 miesiące rozpoczynając od listopada? Czyli połowa okresu prac to miesiące zimowe. Czyli są dwie opcje. Albo realny termin wykonania tych prac, to tak 4-6 tygodni, a reszta to bufor bezpieczeństwa. Albo faktycznie potrzebują 4 miesięcy i możemy wtedy od razu założyć, że skończą pewnie w okolicach maja przyszłego roku. Bo przecież gdy tylko temperatury spadną i sypnie śniegiem, to będzie oczywiste, że wtedy nie można wykonywać tych prac i będzie obsuwa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lemur 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  jest też 3 opcja: rozkopią i będzie tak stało 3 miesiące :F

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4954 sekundy