REKLAMAMOS
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 października 2022, 10:36 komentarzy 1
O tym, aby co najmniej powtórzyć ubiegłoroczny wynik, kiedy to w Omanie w pięknym stylu wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata, marzy Agata Barwińska.

O tym, aby co najmniej powtórzyć ubiegłoroczny wynik, kiedy to w Omanie w pięknym stylu wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata, marzy Agata Barwińska. (Fot. PZŻ.)

Dobry początek iławianek Agaty Barwińskiej i Wiktorii Gołębiowskiej w żeglarskich mistrzostwach świata klasy ILCA 6, które rozgrywane są w Kemah w Teksasie. Pochodzące z naszego miasta żeglarki są jedynymi reprezentantkami Polski na tej prestiżowej imprezie.

Pierwszego dnia mistrzostw wiał stabilny wiatr o sile 8-12 węzłów. Rozegrano dwa wyścigi, a flota została podzielona na dwie grupy. Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń) w pierwszym wyścigu zajęła znakomite 4. miejsce, w drugim finiszowała na miejscu 9. i w efekcie plasuje się na 11. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Natomiast Agata Barwińska (MOS Iława/PGE Sailing Team Poland) pływała równo i stabilnie, a miejsca 10. i 9. dają jej jak na razie 16. pozycję w "generalce". Prowadzi Maria Erdi (Węgry), tuż za liderką są Sarah Douglas (Kanada) i Marit Bouwmeester (Holandia). Dzisiaj wieczorem kolejne dwa wyścigi. 

Medalistów poznamy w najbliższą niedzielę.

O tym, aby co najmniej powtórzyć ubiegłoroczny wynik, kiedy to w Omanie w pięknym stylu wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata, marzy Agata Barwińska.

- Aklimatyzacja przebiegła bardzo dobrze, nie czuję już żadnej zmiany czasu. Akwen jest bardzo przyjemny, jest taka krótka falka przypominająca warunki z Medemblik w Holandii. Jest bardzo płytko, więc ta fala w szybkim tempie robi się bardzo stroma. Chciałabym pokazać się z jak najlepszej strony. To już końcówka sezonu, przed nami później jeszcze tylko mistrzostwa Europy. Trzymajcie kciuki - mówi żeglarka reprezentująca iławski MOS.

Coraz śmielej do światowej czołówki puka też inna iławianka, Wiktoria Gołębiowska, aktualna mistrzyni Polski seniorek. Ale łatwo nie będzie, wszak to mistrzostwa świata z udziałem topowych zawodniczek świata! Na starcie m.in. Emma Plasschaert (Belgia), dwukrotna mistrzyni świata (2018, 2021); Anne-Marie Rindom (Dania), mistrzyni olimpijska z Tokio i brązowa medalistka z Rio; Marit Bouwmeester (Holandia), trzykrotna medalistka olimpijska (złoto w Rio) i czterokrotna mistrzyni świata (2011, 2014, 2017, 2020); Viktorija Andrulyte (Litwa), brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata; Maxime Jonker (Holandia), wicemistrzyni świata z roku 2020 i wiele, wiele innych. 

My trzymamy kciuki za Polki - reprezentantki Iławy!

Coraz śmielej do światowej czołówki puka też inna iławianka, Wiktoria Gołębiowska, aktualna mistrzyni Polski seniorek.

Na podstawie: PZŻ/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Link 1 7 miesięcy temu

    Złoto jest pewne jak tak

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
REKLAMASWW
Artykuł załadowany: 0.4591 sekundy